Jokios dietos ar mankštos: 3 kasdieniai įpročiai, padedantys išvengti širdies ligų

Nuotrauka: iš viešų šaltinių

Nauji tyrimai rodo, kaip nedideli gyvenimo būdo pokyčiai gali paveikti jūsų širdį

Širdies sveikata ne tik apsaugo jus nuo daugybės problemų, tokių kaip aukštas kraujospūdis, širdies ligos ir insultas, bet ir padeda išlikti energingiems ir įveikti įtemptas dienas.

Laimei, širdies ligų rizikos mažinimas nebūtinai turi būti susijęs su pernelyg griežtomis dietomis ar varginančiais fiziniais pratimais. Pasirodo, yra keletas paprastų kasdienių įpročių, kurie gali padėti išsaugoti sveiką širdį ilgus metus. Ekspertai papasakojo „Woman`sWorld”, kaip juos įtraukti į kasdienę rutiną.

Be subalansuotos mitybos, aktyvaus gyvenimo (svarbu vaikščioti!) ir reguliarių apsilankymų pas gydytoją, šie paprasti patarimai gali labai pagerinti jūsų širdies sveikatą.

Laikykitės savo miego grafiko

Visi esame girdėję apie miego svarbą bendrai sveikatai, tačiau paaiškėjo, kad miegas taip pat yra labai svarbus širdies sveikatai.

Jūsų cirkadinis ritmas turi įtakos širdies ritmui ir kraujospūdžiui, sako gydytojas kardiologas Leonardas J. Pianko (Leonard J. Pianco). Kai miegate netaisyklingai, šis ritmas sutrinka. Reaguodamas į tai, jūsų organizmas bando kompensuoti ir gamina „pataikaujančius” hormonus, kurie gali padidinti kraujospūdį ir širdies ritmą, todėl padidėja prieširdžių virpėjimo rizika.

Miegas yra labai sudėtingas dalykas, ypač su amžiumi, – aiškina daktaras Pianco.

Pirmenybę teikite natūraliai šviesai

Visiems būna dienų, kai mažiausiai norisi iškeisti namų jaukumą į laiką, praleistą lauke, tačiau ritmo pakeitimas, ypač šviesos poveikis, gali būti naudingas jūsų širdžiai.

Išsaugoti sveiką širdį paprasčiausiai didinant laiko, praleidžiamo lauke, natūralioje šviesoje, trukmę, gali atrodyti neįtikėtina, tačiau ekspertai teigia, kad tame yra tiesos. Išėjimas į lauką ir net truputis natūralios saulės šviesos kasdien gali padaryti daugiau naudingo jūsų širdžiai, nei manote, sako medicinos mokslų daktarė Carla Robinson. Saulės šviesa padeda jūsų organizmui gaminti vitaminą D, kuris palaiko sveiką kraujospūdį ir užtikrina tinkamą kraujagyslių veiklą. Vitaminas D gali padėti sumažinti uždegimą, kuris gali pagerinti širdies veiklą ir išlaikyti sveiką širdies raumenį.

Aktyvus buvimas lauke taip pat gali turėti įtakos širdies veiklai gerinti.

Gali būti, kad tie, kurie daugiau laiko praleidžia lauke, yra fiziškai aktyvesni, o tai gali būti susiję su geresne širdies sveikata dėl žinomos fizinių pratimų naudos, sako gydytojas kardiologas Deepak Pate Vivek. Be to, lauke praleidžiamas laikas gali lemti mažesnį streso lygį, o tai vėlgi gali lemti geresnį kraujospūdį ir geresnę širdies ir kraujagyslių sveikatą.

Jei didžiąją savo dienų dalį, savaime suprantama, praleidžiate uždarose patalpose, tikriausiai svarstote, kaip rasti laiko gamtai, ir mūsų ekspertai gali jums padėti. Daktaras Robinsonas rekomenduoja skaitytojams, kurie nori mėgautis daugiau dienos šviesos savo natūralioje kasdienybėje, išbandyti šiuos trumpus patarimus:

  • Išgerkite rytinės kavos ar arbatos lauke
  • Per pietų pertrauką arba tarp susitikimų sparčiai pasivaikščiokite
  • Vieną iš savo telefono skambučių ar vaizdo pokalbių atlikite lauke
  • eidami tvarkyti reikalų pastatykite automobilį šiek tiek toliau, kad kelias papildomas minutes praleistumėte saulėje.
  • Užkandžiaukite verandoje, terasoje arba prie saulėto lango.

Raskite būdų atsipalaiduoti

Akimirką pagalvokite, kaip reaguojate į nerimą keliančias akimirkas. Ar sugebate išlikti ramus ir racionalus, ar jūsų nervų sistema iš karto pereina į pyktį. Jei jums labiau būdingas irzlumas, tikrai nesate vieniši, tačiau jūsų širdis jums padėkos už tai, kad atradote ramybės jausmą.

Tyrimo metu nustatyta, kad vos kelias minutes trunkančios pykčio akimirkos gali 40 minučių sutrikdyti kraujagyslių funkciją.

Kai supykstate, tai turi įtakos kraujagyslių išsiplėtimui, todėl padidėja aterosklerozės rizika, aiškina daktaras Pianco. Pyktis taip pat skatina streso hormonų išsiskyrimą, kurie gali padidinti kraujospūdį – dar vieną širdies sveikatos rizikos veiksnį. Nors išvengti pykčio nelaimės akimirkomis gali atrodyti beveik neįmanoma, tačiau gera pradžia yra suprasti, kada jus apima pyktis.

Kardiologo daktaro Aarono Feingoldo (Aaron Feingold) teigimu, supratimas apie mūsų būsenos ir emocinių reakcijų šaltinius ir dėsningumus padeda nutraukti destruktyvius ciklus. Kai suprantame, kodėl patiriame pyktį ar stresą, įgyjame galios kovoti su šiomis emocijomis, kol jos nevirto fiziniais simptomais.

Galų gale geresnės širdies sveikatos nepasieksite per vieną naktį, tačiau gyvenimo būdo pokyčių, kurie padės pasiekti šį tikslą, įgyvendinimas yra puikus atspirties taškas.

Svetainė nėra saugi! Visiems jūsų duomenims gresia pavojus: užpuolikai pasinaudos slaptažodžiais, naršyklės istorija, asmeninėmis nuotraukomis, banko kortelėmis ir kitais asmeniniais duomenimis.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Vaikų vasaros stovykla