Nuotrauka: iš viešų šaltinių
Kokios pozos gali rodyti stresą?
Miego poza gali pasakyti ne tik apie įpročius, bet ir apie jūsų emocinę būseną, ypač apie stresą ar nerimą. Kokios būtent pozos gali signalizuoti apie stresą? Apie tai praneša interneto svetainė „Real simple”.
Kaip stresas veikia miego laikyseną
Tyrimai parodė, kad stresas labai trukdo gerai pailsėti. Ir daugeliu atvejų miego poza gali pasakyti daugiau, nei manote.
„Laikysena, kurią nesąmoningai užimate naktį, gali atspindėti, kokios būsenos yra jūsų nervų sistema”, – sako medicinos mokslų daktaras Karlosas Nunezas (Carlos Nunez).
Kai patiriame stresą, suaktyvėja reakcija „mušk arba bėk”, arba simpatinė nervų sistema.
Pasak psichologės Nicole Moshfegh, būtent ši reakcija sukelia daugybę įvairių fizinių ir cheminių reakcijų smegenyse ir kūne, skirtų padėti organizmui pasiruošti pavojui ir į jį reaguoti.
Tai apima tokius dalykus kaip padažnėjęs širdies ritmas, sunkus kvėpavimas, kraujospūdis ir raumenų įtampa. Dėl šių fizinių pojūčių ir cheminių reakcijų kūnui gali būti sunku atsipalaiduoti. Todėl tai gali paskatinti žmogų bandyti nusiraminti, t. y. miegoti labiau apsaugine poza.
„Žmogus, kuris apkabina pagalvę arba stipriai susisuka, gali nesąmoningai bandyti atkurti raminantį saugumo jausmą”, – pridūrė ekspertas.
Miego pozos, kurios gali rodyti stresą
Vaisiaus padėtis
Miego padėtis ant šono, kai keliai ir rankos prispausti prie krūtinės, yra viena iš labiausiai paplitusių padėčių didelio streso laikotarpiais. Tai savotiškas savęs raminimas – apsauginis instinktas, tarsi susisukimas dėl saugumo.
Žmonės, kurie dažnai užima tvirtai susisukusio embriono padėtį, gali būti emociškai jautresni ar nerimastingesni. Kuo labiau susisukę, tuo labiau jų kūnas gali signalizuoti apie norą apsisaugoti ar jaustis patogiai.
Pozicija veidu žemyn
Žmonės, kurie miega ant pilvo, ypač tie, kurie išskėtę rankas ar apkabinę pagalvę, gali atrodyti nerūpestingi, tačiau tai gali būti ir streso požymis.
„Laisvo kritimo” poza siejama su vidiniu stresu arba kontrolės poreikiu. Tai pažeidžiama poza, kuri gali atspindėti padidėjusią įtampą, net jei miegantysis atrodo atsipalaidavęs.
Miegojimas suspaudus kumščius
Jei miegate suspaudę kumščius, didelė tikimybė, kad taip pat suspaudžiate žandikaulį arba griežiate dantimis ir pabundate nuo rankų ir žandikaulio skausmo.
Fizinis krūvis miego metu gali rodyti stresą, ypač jei taip pat sapnuojate nerimą keliančius sapnus.
Nuolatinis padėties keitimas
Kai kurie žmonės neturi įprastos miego padėties, nes visą naktį apsiverčia ir keičia lovos padėtį.
Paprastai, kai žmonės patiria stresą ar nerimą, jų miegas būna labiau sutrikęs ar fragmentiškas, todėl naktį jie gali nuolat judėti. Kartais tai gali rodyti ir kitas pagrindines ligas, pavyzdžiui, neramių kojų sindromą.
Svetainė nėra saugi! Visiems jūsų duomenims gresia pavojus: užpuolikai pasinaudos slaptažodžiais, naršyklės istorija, asmeninėmis nuotraukomis, banko kortelėmis ir kitais asmeniniais duomenimis.