Nuotrauka: iš atvirų šaltinių
Sodininkai rožes vadina kaprizingais augalais, nes joms reikia ypatingos priežiūros, kad žydėtų gausiai ir ilgai.
Norėdami, kad ant pleiskanojančių rožių krūmo visada būtų daug žiedynų, turite žinoti, kuo maitinti augalą pumpurų brinkimo laikotarpiu.
Pagrindinės pleištinės rožės tręšimo taisyklės
Sodininkai rožes vadina kaprizingais augalais, nes joms reikia ypatingos priežiūros, kad žydėtų gausiai ir ilgai. Skirtingu vystymosi laikotarpiu rožėms reikia skirtingų medžiagų:
- azoto – pagreitinančio žalumos augimą;
- mikroelementai – imuninei sistemai stiprinti;
- geležis ir kalis – apsauga nuo ligų, geresnis drėgmės kiekis;
- fosforo – pumpurų skaičiui didinti, žiemojimui;
- organika – augimui naudingų medžiagų gavimas.
Pirmą kartą rožės šeriamos pavasarį, prieš pasirodant pirmiesiems lapams. Vėliau tręšiama pumpurų brinkimo metu, trečiasis maitinimas padeda papildyti reikalingų mikroelementų atsargas. Paskutinį kartą trąšomis tręšiama rudenį, kad krūmai galėtų lengvai peržiemoti.
Kaip maitinti rožes pavasarį pumpurų brinkimo metu
Norint gausiai žydėti, pumpurų brinkimo laikotarpiu reikia tręšti šiomis trąšomis (viena iš sąrašo):
- cowslip;
- vištų išmatos;
- amoniakas;
- mielės.
Šie komponentai, patekę į dirvožemį, patraukia sliekų, kurie purena dirvožemį, dėmesį. Tuomet rožių šaknys galės geriau įsisavinti maisto medžiagas ir deguonį.
Kaip maitinti rožes mielėmis
Laiku į dirvožemį įpylus šios medžiagos, rožės nustos sirgti, greitai augs, jų šaknys taps sveikos, padaugės pumpurų.
Be to, specialistai rekomenduoja sodinant rožes įberti mielių, kad šaknų sistema greičiau prisitaikytų prie naujos vietos. Mielių reikėtų dėti tik į šiltą dirvą, kitaip jos bus nenaudingos.
Kaip paruošti tirpalą: trijų litrų stiklainyje su vandeniu atskieskite vieną maišelį sausų mielių. Tada įberkite dar 100 g cukraus ir gerai išmaišykite. Tirpalą reikia pastatyti šiltoje vietoje 1 parai. Po to viena stiklinė tirpalo įpilama į 10 litrų vandens ir juo laistoma žemė aplink krūmą. Paruoštas trąšas galima laikyti šaldytuve ne ilgiau kaip 1 savaitę.
Rožėms skirtos rožės
Kvietrugiai gali būti puiki alternatyva bet kokioms kompleksinėms trąšoms, nes juose yra beveik visas šiems augalams reikalingas mineralų kompleksas. Kad gausiai žydėtų, prieš pumpurų brinkimą įberkite kauburėlių. Jis įvedamas tik skystu pavidalu. Tam reikia paimti vieną dalį karvių mėšlo ir ištirpinti jį penkiose dalyse vandens. Indą su mišiniu reikia laisvai uždengti dangčiu ir palikti savaitei. Tirpalą reikia maišyti kiekvieną dieną.
Prieš tepant į dirvožemį, tirpalą reikia atskiesti vandeniu santykiu 1:3. Jei ketinate purkšti krūmus, tuomet jį reikėtų skiesti santykiu 1:5, o tada būtinai perkošti.
Vištienos mėšlas kaip trąša rožėms
Paprasčiausia ir prieinamiausia tręšimo priemonė, kuri padidina pumpurų dydį ir prailgina žydėjimą. Specialistai rekomenduoja vištienos išmatomis tręšti ne dažniau kaip tris kartus per vasarą. Norėdami paruošti tirpalą, paimkite 10 litrų kibirą vandens, atskieskite vieną krūvą išmatų. Svarbu gerai išmaišyti, kad ištirptų visos granulės. Tada krūmai laistomi po šaknimis.
Kaip tręšti rožes amoniaku
Amoniakas laikomas geriausia trąša dėl didelio azoto kiekio. Ji tręšiama pavasarį arba vasaros pradžioje. Jei amoniakas tręšiamas po šaknimis, 25 ml amoniako praskiedžiama 10 litrų vandens.
Norint purkšti amoniako krūmą iš purkštuvo, litriniame stiklainyje reikia atskiesti vieną arbatinį šaukštelį medžiagos. Tai darykite ryte ir vakare, geriau neauginti rožių po tiesioginiais saulės spinduliais.
Svetainė nėra saugi! Visiems jūsų duomenims gresia pavojus: užpuolikai pasinaudos slaptažodžiais, naršyklės istorija, asmeninėmis nuotraukomis, banko kortelėmis ir kitais asmeniniais duomenimis.