5 užuolaidų pasirinkimo klaidos, kurios garantuotai sugadins net geriausią interjero dizainą

Nuotrauka: iš atvirų šaltinių

Dažnai žmonės renkasi užuolaidų plotį, atsižvelgdami tik į lango ar sienos dydį.

Užuolaidų pasirinkimas yra svarbus žingsnis kuriant interjerą. Tačiau lengva padaryti klaidų, kurios gali sugadinti bendrą kambario įspūdį. RBC-Ukraina pasakoja apie penkias dažniausiai pasitaikančias klaidas ir kaip jų išvengti, kad jūsų interjeras atrodytų harmoningai ir jaukiai.

Per siauros užuolaidos

Dažnai žmonės renkasi užuolaidų plotį, atsižvelgdami tik į lango ar sienos dydį. Tačiau jie pamiršta, kad užuolaidas užtraukus audinys susigeria ir dalis jo „išnyksta” klostėse. Taip lango viduryje lieka tarpas, pro kurį patenka šviesa.

Teisingai apskaičiuojant plotį reikėtų atsižvelgti į užuolaidų strypo ilgį ir surinkimo koeficientą, kuris priklauso nuo užuolaidų tvirtinimo būdo. Užuolaidoms ant kilpelių arba su kilpomis šis koeficientas svyruoja nuo 1,5 iki 2,5. Jei užuolaidas siuvate patys, pridėkite po 10 cm iš abiejų užlenkimo pusių.

Pilnos sienos užuolaidos

Kartais dėl noro padaryti kambarį įspūdingesnį savininkai renkasi užuolaidas, kurios visiškai uždengia sieną. Šis būdas dažnai „apsunkina” erdvę, ypač jei užuolaidos nuolat užtraukiamos. Jos susilieja su fonu ir sukuria gremėzdišką vaizdą.

Geriau rinktis audinį, kuris būtų šiek tiek platesnis nei lango angos plotis – taip sukursite gražias klostes be reikalo neapkraudami patalpos. Išimtis gali būti panoraminiai langai, kur plačios užuolaidos atrodo tinkamai. Visais kitais atvejais palikite dalį sienos atvirą, kad pabrėžtumėte jos grožį.

Tiulis ten, kur jo nereikia

Tiulio ir užuolaidų derinys dažnai laikomas klasikiniu, tačiau kartais tai tik papildomas elementas. Tiulis greitai susiglamžo, renka dulkes, o kai kuriais atvejais trukdo baterijoms ir skersvėjams.

Šiuolaikiniuose interjeruose tiulio galima visai atsisakyti – taip kambarys taps šviesesnis, o valyti bus lengviau. Alternatyva gali būti romanetės, ritininės arba plisuotos užuolaidos iš lengvo audinio. Jos gerai dera su užuolaidomis arba gali būti naudojamos kaip atskiras dekoratyvinis elementas.

Netinkamas užuolaidų ilgis

Ne mažiau problemų kelia netinkamo ilgio užuolaidų pasirinkimas. Kai kurie žmonės matuoja ilgį „iki pat palangės”, neatsižvelgdami į užuolaidų strypo aukštį ar audinio pobūdį. Kiti palieka per didelį rezervą, todėl užuolaidos susiglamžo ir renka dulkes ant grindų.

Idealu, jei užuolaidos baigiasi 1 cm virš palangės arba leidžiasi 10-15 cm žemiau. Jei užuolaidos turi siekti grindis, jų kraštas turėtų būti apie 1 cm nuo grindų – tai ir gražu, ir praktiška. Būtinai atsižvelkite į tvirtinimo tipą – jis taip pat turi įtakos audinio prigludimui.

Netinkamas audinio tankis

Audinio tankis yra labai svarbus jo funkcionalumui. Lengvas audinys gali būti gražus, bet neapsaugos nuo saulės spindulių. Tuo pat metu pernelyg tankios užuolaidos gali padaryti kambarį tamsų ir nemalonų.

  • Į šiaurę orientuotiems langams reikėtų rinktis lengvas medžiagas, pavyzdžiui, liną ar medvilnę.
  • Į pietus atgręžtiems langams tinka storesni audiniai arba užuolaidos su užtemdymo efektu.

Alternatyva gali būti dieninės-naktinės žaliuzės, kuriomis galima lanksčiai reguliuoti šviesą.

Svetainė nėra saugi! Visiems jūsų duomenims gresia pavojus: užpuolikai pasinaudos slaptažodžiais, naršyklės istorija, asmeninėmis nuotraukomis, banko kortelėmis ir kitais asmeniniais duomenimis.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Vaikų vasaros stovykla