Nuotrauka: iš viešų šaltinių
Kai kurie komplimentai maitina tas jūsų dalis, kurios geriausiai jaučiasi su kitu žmogumi
Komplimentai paprastai verčia mus jaustis išrinktaisiais. Tačiau kartais pagyrimai, kurie atrodo labiausiai paglostantys, iš tikrųjų įkalina jus ir priverčia keisti save, kad įtiktumėte kitam asmeniui, net to nesuvokiant.
Kaip rašo psichologas Markas Traversas „Forbes” straipsnyje, kai kurie komplimentai santykiuose maitina tas jūsų dalis, kurios yra patogiausios kitam asmeniui. Štai du komplimentai, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo nuostabūs, tačiau juose yra niuansų, galinčių priversti jus perlenkti lazdą, kad liktumėte mylimi.
1. „Kaip jums visada pavyksta būti ramiam?”
Iš pradžių tai gali skambėti kaip nuoširdus komplimentas, vaizduojantis jus kaip emociškai brandų, nepalaužiamą ir virš konfliktų iškilusį žmogų.
Tačiau pasitaiko atvejų, kai kas nors pagiria jūsų ramybę ne tiek dėl jūsų vidinio atsparumo, kiek dėl savo paties komforto. Gali būti, kad jie paprasčiausiai pasidžiaugė, jog iš jūsų pusės nėra emocinės reakcijos, net jei ji buvo pagrįsta. Ir taip, sąmoningai ar ne, galite jausti netiesioginę paskatą išlaikyti tą ramybę, net kai jums skauda. Nes dabar atrodo, kad būti „ramiam” yra jūsų vertybė santykiuose.
2008 m. Cheryl van Daalen-Smith projektas, kuriame buvo tiriamos jaunos mergaitės, patvirtina, kad „nepagarbos, aplaidumo, atsisakymo veikti ir teisės išreikšti pyktį atėmimo patirtis galiausiai privedė prie užsisklendimo savyje ir galutinio atsiskyrimo nuo šios svarbios emocijos”.
Kai šis emocijų slopinimas vėliau giriamas suaugusiųjų santykiuose, tai sustiprina nuostatą, kad jūsų vertė yra būti maloniam ir nepretenzingam. Galite pradėti rodyti ramybę net gilaus skausmo akimirkomis, nes šis vaidmuo buvo apdovanotas.
Taigi paklauskite savęs: Paklauskite savęs: „Ar mano ramybė yra autentiška, ar tai kaukė, kurią išmokau dėvėti, kad galėčiau kontroliuoti kitus ir priimti save?”
2. „Tu esi vienintelis žmogus, su kuriuo galiu pasikalbėti.”
Tai komplimentas, kuris didina jūsų empatiją ir kartu užkrauna jums atsakomybę reguliuoti kito asmens emocijas. Iš pradžių tai gali atrodyti kaip aukščiausia pasitikėjimo forma, tačiau po paviršiumi šis teiginys gali būti ne tiek susijęs su ryšiu, kiek su emocine priklausomybe, rašo Traversas.
2014 m. žurnale „Social Psychological and Personality Science” paskelbtame tyrime teigiama, kad žmonės patiria geresnę psichikos sveikatą, kai užmezga ryšius su skirtingais žmonėmis, turinčiais skirtingų emocinių poreikių.
Kai kas nors tvirtina, kad esate vienintelis žmogus, su kuriuo gali pasikalbėti, tai sutrikdo tą sveiką pusiausvyrą. Tai pastato jus į jo emocinio reguliavimo sistemos centrą, sukuria neišsakytą spaudimą būti be galo prieinamam, prisitaikiusiam ir reaguojančiam. Tai, kas prasideda kaip komplimentas, gali greitai virsti emociniu įsipareigojimu.
Laikui bėgant šis svarbos jausmas gali pakirsti jūsų ribas ir ištuštinti jūsų emocinius rezervus. Jūs nustosite savęs klausti, ko jums reikia, nes kieno nors kito jausmai visada pasirodys esantys svarbesni.
Taigi prieš priimdami komplimentą sustokite ir paklauskite: „Ar mane vertina už tai, kas esu, ar tiesiog nori įsitikinti, kad visada esu pasiekiamas jų emociniams poreikiams?”.
Svetainė nėra saugi! Visiems jūsų duomenims gresia pavojus: užpuolikai pasinaudos slaptažodžiais, naršyklės istorija, asmeninėmis nuotraukomis, banko kortelėmis ir kitais asmeniniais duomenimis.