Nuotrauka: iš viešų šaltinių
Net ir nemaloniausios situacijos turi išeitį
Jei ant jūsų mėgstamos odinės rankinės ar sofos atsirado rašiklio ir rašalo žymių, svarbu nepanikuoti, pasakysime, ką reikia daryti, kad dėmės būtų pašalintos.
Rašalo dėmė ant mėgstamos odinės rankinės ar sofos – tikras stresas kiekvienai moteriai. Ką daryti, kai vaikai nusprendė piešti rašikliu ne ant popieriaus, o ant odinės striukės arba rašiklis nutekėjo į rankinę. Svarbu veikti greitai, atsargiai ir išmintingai. Ir svarbiausia: nepasiduoti norui trinti dėmę, kaip pasakoja „Real Simple”.
Ką reikia žinoti prieš pradedant
Oda yra švelni medžiaga, todėl ją valyti reikia atsargiai. Priklausomai nuo rašalo rūšies (biros, markerio, permanentinio flomasterio) ir odos kokybės, rezultatas gali skirtis. Su šviežiomis dėmėmis lengviau susidoroti, todėl veikite kuo greičiau po to, kai aptiksite dėmę.
Jums reikės
- Balto audinio arba bespalvio rankšluosčio (geriausia – mikropluošto)
- Medvilninės lazdelės arba diskai
- Mažas dubenėlis arba stiklinė
- Izopropilo alkoholis (70 % arba 90 %)
- Degtinė (kaip alternatyva alkoholiui)
- Odos kondicionierius
Kaip pašalinti rašalą nuo odos
- Ištepkite šviežią rašalą. Jei dėmė šviežia, švelniai ją nuvalykite sausu baltu skudurėliu. Netrinkite! Tiesiog paspauskite, judindami šluostę per švarią vietą, kad dar labiau neišteptumėte rašalo.
- Patikrinkite spalvos patvarumą. Prieš naudodami bet kokį gaminį, išbandykite jį ant nedidelio, nepastebimo ploto, pavyzdžiui, ant vidinės rankinės siūlės ar porankio atlošo nugarėlės. Pamirkykite vatos diskelį alkoholyje ir perbraukite juo per tą vietą. Jei dažai persiduoda ant lazdelės, turėtumėte kreiptis profesionalios pagalbos arba elgtis labai atsargiai.
- Alkoholio naudojimas. Švarią baltą šluostę arba vatos tamponą pamirkykite alkoholyje. Švelniai nuvalykite dėmę nuo kraštų į vidurį. Tai neleis rašalui išplisti ant odos. Pakeiskite audinio ar lazdelės plotą, kai tik ant jo atsiras rašalo.
- Jei reikia, pakartokite. Procedūrą gali tekti pakartoti kelis kartus. Jei ne viską pavyko pašalinti pirmą kartą – padarykite pertrauką, leiskite odai „pailsėti”, tada pakartokite.
- Džiovinkite natūraliai. Pašalinę dėmę, palikite odą natūraliai išdžiūti. Nenaudokite plaukų džiovintuvo ar kitų šilumos šaltinių – tai gali išdžiovinti medžiagą ir sukelti įtrūkimų.
- Kondicionavimas. Kai išdžius, naudokite odos kondicionierių, kad atgautumėte minkštumą ir elastingumą. Geriausia apdoroti visą gaminio paviršių, o ne tik valomą vietą – taip išvengsite spalvos netolygumų.
Ko negalima daryti
- Netrinkite dėmės agresyviai – taip galite nubraukti dažus ir pažeisti odos dangą.
- Nenaudokite plaukų lako, kaip pataria „močiutės metodai” – šiuolaikiniai plaukų lakai gali palikti lipnių dėmių ar net pažeisti paviršių.
- Nenaudokite spalvotų rankšluosčių ar šluosčių, nes dėl nestabilių dažų gali likti papildomų dėmių.
Kaip ateityje išvengti rašalo dėmių
- Rašiklius laikykite saugiuose rankinės ar pieštukinės skyriuose.
- Venkite laikyti atvirus žymeklius šalia odinių gaminių.
- Automobilyje rašiklius laikykite plastikiniuose organizatoriuose, kad jie neišsilietų.
Kada geriau kreiptis į profesionalus
- Jei dėmė sena arba nuo nuolatinio žymeklio.
- Jei oda yra labai šviesi, minkšta arba nepastovios spalvos.
- Jei atlikus alkoholio testą ant vatos tampono yra spalvos.
Net ir nemaloniausios situacijos turi išeitį. Šiek tiek kantrybės ir tinkamų priemonių dėka jūsų odiniai gaminiai vėl atrodys tobulai.
Svetainė nėra saugi! Visiems jūsų duomenims gresia pavojus: užpuolikai pasinaudos slaptažodžiais, naršyklės istorija, asmeninėmis nuotraukomis, banko kortelėmis ir kitais asmeniniais duomenimis.