Kaip valyti vandenį be filtro, naudojant turimas priemones ir net saulę – skaitykite Mes.
Kaip patiems valyti vandenį – patarimai / nuotrauka depositphotos.com
Yra tokia taisyklė: vandenį iš čiaupo geriau valyti. Ypač jei gyvenate didmiestyje, kur vandentiekio vandens kokybė palieka daug vilčių. Mes papasakos, kaip namuose išsivalyti vandentiekio vandenį ir ko tam reikia.
Anksčiau kalbėjome apie tai, kaip namuose ilgai išsaugoti vandenį.
Kaip namuose išvalyti vandentiekio vandenį – 1 būdas
Neatskleisime Amerikos, jei pasiūlysime virinti vandenį, kad jį išvalytume. Tai seniausias, paprasčiausias ir veiksmingiausias būdas.
Vandenį iš čiaupo turėtumėte virinti bent 1 minutę. Verdant žūsta vandenyje gyvenančios bakterijos ir iš vandens išgaruoja kai kurios cheminės medžiagos.
Tačiau virinimas nepašalina kietųjų dalelių, metalų ar mineralų. Norint jų atsikratyti, reikia leisti vandeniui pastovėti – tankios dalelės nusėda ant dugno.
Kaip valyti vandentiekio vandenį aktyvuota anglimi – 2 būdas
Įprasta aktyvintoji anglis taip pat labai gerai valo vandentiekio vandenį ir neutralizuoja nemalonų jo skonį.
Tokį filtrą nesunku pasigaminti namuose:
- Paimkite marlės;
- įvyniokite į ją keletą aktyvintosios anglies tablečių;
- įdėkite marlę į stiklainio ar puodo su vandeniu dugną;
- palikite kelioms valandoms.
Gausite švarų vandenį, kurį galėsite naudoti gėrimui ar maistui gaminti.
Kaip valyti vandentiekio vandenį filtru – 3 metodas
Labai dažnai namuose vandeniui valyti naudojami filtrai. Šie prietaisai skirstomi į skirtingus tipus.
- Anglies filtras (jis dar vadinamas „anglies”) – tai populiariausias ir palyginti nebrangus filtras, anglies (iš čia ir pavadinimas) pagalba valantis vandenį nuo daugelio organinių medžiagų, įskaitant šviną, gyvsidabrį, asbestą.
- Atvirkštinio osmoso filtras – išvalo vandenį nuo neorganinių priemaišų, tokių kaip arsenas ir nitratai. Vargu ar jis gali būti naudojamas kaip pagrindinis valymo filtras – veikiau kaip papildomas filtras po anglies filtro.
- Dejonizuojantis filtras (jonų mainų filtras) – taip pat nepašalina iš vandens priemaišų, tik mineralus. Paprasčiau tariant, jis tik minkština kietą vandenį.
Filtrai būna ąsočiai, čiaupo filtrai arba su montavimu ant (po) kriaukle, kurie leidžia valyti vandenį tiesiai iš vandentiekio – kiekvienas renkasi tai, kas jam labiau patinka.
Kaip valyti vandenį iš čiaupo be filtro – 4 būdas
Jei nėra filtro, o virinti vandens taip pat neįmanoma, naudokite specialias dezinfekuojamąsias tabletes arba lašus.
Šis metodas taip pat naudojamas stovyklaujant arba vietovėse, kur geriamasis vanduo yra problema. Tai gali būti jodo tabletės arba chloro tabletės, kurių galima nusipirkti turistinėje parduotuvėje.
Tabletę reikia įmesti į vandenį po 1 tabletę vienam litrui vandens, pamaišyti, kad tabletė visiškai ištirptų. Tada leiskite jai „veikti” 30 minučių. Vanduo turi būti kambario temperatūros – jei vanduo šaltas, geriau palikti tabletę jame valandą.
Vienintelis trūkumas Šio metodo ypatybė yra ta, kad vandens skonis tampa rūgštus. Norėdami jį susilpninti, galite įberti žiupsnelį druskos. Tačiau sutikite, kad geriau gerti rūgštų vandenį nei purviną.
Taip pat: nėščioms moterims, vyresniems nei 50 metų žmonėms ir skydliaukės ligomis sergantiems žmonėms turėtų būti atsargūs vartodami tokiomis tabletėmis išgrynintą vandenį ir geriau pasitarti su gydytoju.
Kaip valyti vandentiekio vandenį naudojant saulę – 5 metodas
Yra dar vienas labai įdomus metodas, dažnai naudojamas Afrikos žemyne.
Paimkite platų dubenį ar kitą indą, į jo vidurį įdėkite sunkų puodelį ir įpilkite į jį vandens – puodelis neturėtų plūduriuoti. Uždenkite dubenį maistine plėvele, ant puodelio uždėkite svarmenį ir pastatykite dubenį saulėje. Vanduo garuos veikiamas saulės spindulių ir kris į dubenį išvalyto kondensato pavidalu.