Kodėl jūsų šuo pakreipia galvą į šoną, kai su juo kalbate: linksma priežastis

Nuotrauka: iš viešų šaltinių

Ekspertai paaiškino, kodėl šuo pakreipia galvą klausydamas šeimininko ir kodėl tai patinka ne tik mums

Tikriausiai kiekvienas šuns šeimininkas norėtų kalbėti savo augintinio kalba, bet deja. Taigi turime atidžiai stebėti savo šunis, kad suprastume, ką jie galvoja. Nepaisant to, daugelis žmonių net neįsivaizduoja, ką reiškia kai kurie signalai. Pavyzdžiui, dėl kokios priežasties jūsų šuo pakreipia galvą į šoną, kai su juo kalbate – nesvarbu, ar aptarinėjate, ką gaminti vakarienei, ar atostogų planus? Pasirodo, kad taip yra dėl tam tikros priežasties.

Kodėl jūsų šuo pakreipia galvą, kai su juo kalbate

Veterinarijos klinikos VCA duomenimis, šunys mieliausiai pakreipia galvą į šoną, kai kalbate, kad geriau girdėtų, rašo britų bulvarinis laikraštis „Express.co.uk”. Jie įsidėmėjo intonaciją ir klausosi „paleidžiamųjų žodžių”, tokių kaip „valgyti”, „vaikščioti” ir pan. „Šunys vertina ne tik žodžius ir intonaciją, bet ir mūsų veido išraišką bei kūno kalbą – visa tai jiems padeda interpretuoti žmogaus bendravimą”, – teigia ekspertai.

Kaip aiškina ekspertai, kartais tai, kas gali sutrukdyti šuniui mus pamatyti, yra jo galvos ir snukio forma.

„Jie pakreipia galvą, kad pagerintų regėjimo perspektyvą. Galvos palenkimas, kuris mums atrodo toks mielas, išplečia regėjimo lauką ir leidžia šuniui geriau matyti šeimininko veidą bei stebėti jo emocijas, o tai pagerina bendravimą”, – aiškina klinikos ekspertai.

Žinoma, jei turite buldogą ar kitą šunį, bet plokščiaplaukį, jie ne taip pakreipia galvą, nes nosis jiems taip netrukdo.

Įdomu tai, kad šeimininkai dažnai nesąmoningai skatina savo augintinius – juk tai taip „miela”. Jie pradeda glostyti keturkojį ir toliau su juo kalbasi ramiu balso tonu arba šypsosi, kai šuo pakreipia galvą. Pasak ekspertų, yra dar viena priežastis, kodėl šunys gali palenkti galvą – mes juos skatiname: „Kuo labiau žavimės mielu šuns galvos palenkimu, tuo labiau šuo supranta, kad mums tai patinka – ir jam taip pat”.

Šunys palenkia galvas, nes supranta, kad sakome jiems ką nors malonaus tuo metu, kai pas mus tai skamba taip: „Argi ne mielas…?”.

Taigi yra trys priežastys, kodėl šuo pakreipia galvą į šoną, kai su juo kalbate:

  • kad geriau jus girdėtų ir nepraleistų tokių žodžių kaip „vakarienė” ar „pasivaikščiojimas”;
  • geriau jus matyti ir pagauti jūsų emocijas;
  • kad galėtumėte vėl jas pagirti ir paglostyti.

Svetainė nėra saugi! Visiems jūsų duomenims gresia pavojus: užpuolikai pasinaudos slaptažodžiais, naršyklės istorija, asmeninėmis nuotraukomis, banko kortelėmis ir kitais asmeniniais duomenimis.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Vaikų vasaros stovykla