Ar jums slenka plaukai? 5 dalykai, kuriuos kiekvienas turėtų padaryti vienu metu

Nuotrauka: iš viešų šaltinių

Savarankiškai pasirinkti šampūnai ar papildai retai padeda, jei nežinote, kas tiksliai sukelia plaukų slinkimą

Plaukų slinkimas gali prasidėti nepastebimai – keli papildomi plaukeliai ant pagalvės ar šukų. Tačiau tai pirmieji organizmo signalai, kurių itin svarbu neignoruoti. Kuo anksčiau imsitės veiksmų, tuo daugiau galimybių sustabdyti procesą ir išsaugoti storus plaukus. Apie tai praneša „RBC-Ukraina” su nuoroda į gydytojos dermatologės Jekaterinos Bakiko „Instagram” puslapį.

Pasak ekspertės, pernelyg didelis plaukų slinkimas pasitaiko gana dažnai. Paprastai jis būna laikinas, praeina savaime ir nesukelia jokių ypatingų problemų. Tačiau jei pastebite nuplikusias vietas, beplaukes dėmeles ar ilgiau nei pusmetį „krentančius” plaukus, verta rimtai susirūpinti.

Nepanikuokite

Nereikia iš karto „skambinti pavojaus signalu” ir kelti panikos. Daugeliu atvejų tai nėra kažkas baisaus ir greičiausiai viskas bus gerai. Tikros sunkios plaukų ligos pasitaiko retai – paprastai priežastis būna tipiška ir įprasta.

Suskaičiuokite, kiek plaukų iškrenta per dieną

Plaukai slinksta visiems, tačiau jų slinkimo intensyvumas gali skirtis. Apytikriai apskaičiuokite kiekį:

  • plaukite plaukus vakare, džiovinkite, pinkite arba suriškite plaukus.
  • taip vaikščiokite 24 valandas, tada vėl išplaukite, išdžiovinkite, sušukuokite ir suskaičiuokite iškritusius plaukus.

Ypač tai galima pakartoti kelis kartus. Tai nėra tikslus diagnostikos metodas, nes plaukų kiekis ne visada tiesiogiai susijęs su liga, tačiau jis parodo, ar turite problemą, ar ne.

Žvilgsnis į tai, kas įvyko per pastaruosius šešis mėnesius

Pavyzdžiui, jums galėjo būti taikoma dieta, atlikta operacija, gimdymas ar persileidimas, vartojote vaistus, persikraustėte, patyrėte stiprų stresą ar karščiavote dėl infekcijos. Tai svarbu, nes tokie veiksniai dažnai sukelia laikiną plaukų slinkimą. Laimei, vėliau viskas atsistato be vaistų.

Tačiau jei jau praėjo šeši mėnesiai, o problema neišnyko, turėtumėte kreiptis į gydytoją.

Neskubėkite atlikti analizės

Jei jums slinksta plaukai, neturėtumėte skubėti atlikti tyrimų. Dažnai draugų ar internete rekomenduojami tyrimai visiškai neatitinka jūsų situacijos.

Dėl to išleisite pinigų ir kyla rizika, kad gydysite testus, o ne plaukų situaciją.

„Esu susidūręs su atvejais, kai jie be galo gydo mažą feritiną arba didina vitamino D kiekį”, – pridūrė medikas.

Svarbu žinoti, kad tyrimai skiriami tik tada, kai gydytojas mintyse įsivaizduoja, su kuo susiduria ir ko ieško.

Kreipkitės į gydytoją

Plaukai gali slinkti dėl hormoninių sutrikimų (pvz., skydliaukės problemų), vitaminų ir mineralų trūkumo, streso, infekcijų, autoimuninių ligų ar šalutinio vaistų poveikio. Jūsų gydytojas gali padėti nustatyti tikrąją priežastį.

Jei problema laiku negydoma, plaukų slinkimas gali tapti intensyvesnis ar net negrįžtamas.

Savarankiškai parinkti šampūnai ar papildai retai padeda, nebent žinote, kas tiksliai sukelia plaukų slinkimą.

Be to, plaukų slinkimą gali sukelti hormonų sutrikimai (pvz., skydliaukės problemos), vitaminų ir mineralų trūkumas, stresas, infekcijos, autoimuninės ligos arba šalutinis vaistų poveikis.

Svetainė nėra saugi! Visiems jūsų duomenims gresia pavojus: užpuolikai pasinaudos slaptažodžiais, naršyklės istorija, asmeninėmis nuotraukomis, banko kortelėmis ir kitais asmeniniais duomenimis.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Vaikų vasaros stovykla