Nuotrauka: iš atvirų šaltinių
Gaisrai ypač pavojingi viršutiniuose aukštuose, kur priešgaisrinės kopėčios gali būti nepakankamai ilgos, o siurbliai nesusitvarko su vandens tiekimu
Gaisras yra viena baisiausių grėsmių, su kuria gali susidurti kiekvienas žmogus, o šiandien, deja, ypač. Kad sumažintumėte jo atsiradimo riziką ir užtikrintumėte savo namų saugumą, turite laikytis kelių paprastų, bet labai svarbių taisyklių. RBC-Ukraina paaiškina, kaip apsaugoti savo butą nuo gaisro, kokių atsargumo priemonių reikia imtis ir ką daryti, jei gaisras vis dėlto kiltų.
Venkite degių medžiagų naudojimo namuose
Vienas iš pagrindinių gaisro bute rizikos veiksnių yra degios medžiagos, pavyzdžiui, kilimai, linoleumas, užuolaidos ir net bėgimo takeliai. Šie daiktai prisideda prie greito gaisro plitimo, ypač jei jie pagaminti iš sintetinio pluošto, kuris degdamas išskiria nuodingas dujas.
Siekiant sumažinti riziką, rekomenduojama atsisakyti užuolaidų ir pakeisti jas metalinėmis žaliuzėmis. Tai ne tik padidins jūsų namų saugumą, bet ir suteiks jūsų interjerui modernią išvaizdą.
Metalinių durų montavimas
Vienas iš veiksmingiausių būdų apsaugoti butą nuo gaisro – įrengti metalines duris. Tai ypač pasakytina apie daugiabučių namų įėjimo duris, kurios sudaro barjerą ugniai.
Jei metalinių durų įrengti neįmanoma, medines duris galite apkalti metaline skarda ir nudažyti. Tai taip pat sudarys barjerą ugniai ir padės išvengti jos išplitimo į jūsų butą.
Buitinių prietaisų ir šaldytuvų sauga
Televizorius, šaldytuvas ir kiti buitiniai prietaisai, prijungti prie 220 V elektros tinklo, yra nuolat veikiami energijos šaltinio ir gali būti potencialus gaisro šaltinis. Kad sumažintumėte riziką, nestatykite šių prietaisų šalia degių daiktų, pavyzdžiui, knygų ar popieriaus.
Ypač atsargiai elkitės su šaldytuvu, kuris veikia net tada, kai jūsų nėra namuose. Pastatykite jį ant nedegaus paviršiaus, pavyzdžiui, plytelių, asbestinio kilimėlio ar aliuminio lakšto, kad kilus gaisrui ugnis nepersimestų į kitus daiktus.
Turėkite vandens atsargų ir gesintuvą
Jei norite būti pasirengę ekstremalioms situacijoms, visada turėkite vandens atsargų. Bent 20 litrų vandens kanistre ar keliuose 6 litrų plastikiniuose buteliuose jums padės ne tik gaisro metu, bet ir kitais nenumatytais atvejais, pavyzdžiui, nutrūkus vandens tiekimui.
Taip pat nepamirškite nešiojamojo gesintuvo. Jį reikėtų pastatyti lengvai pasiekiamoje vietoje ir apsaugoti nuo saulės spindulių, karščio ir cheminių medžiagų. Pasirinkite tinkamą gesintuvą savo tipo namams ir, jei reikia, pasikonsultuokite su specialistais.
Evakuacijos įranga ir pasirengimas avarinėms situacijoms
Gaisrai ypač pavojingi viršutiniuose aukštuose, kur gaisrinės kopėčios gali būti nepakankamai ilgos, o siurbliai nesusidoroja su vandens tiekimu.
Jei gyvenate viršutiniame aukšte, įsitikinkite, kad po ranka turite storą virvę, kuri padėtų nusileisti į žemesnį aukštą arba ant žemės. Jei reikia, numeskite čiužinius ir pagalves, kad susidarytų minkšta nusileidimo vieta. Svarbu nepamiršti priešgaisrinių kopėčių ir perėjimų tarp balkonų daugiabučiuose pastatuose, kurie gali išgelbėti gyvybę.
Taip pat rekomenduojama kartą per metus su vaikais surengti evakuacijos pratybas. Tai padės gaisro atveju veikti greitai ir nuosekliai, be panikos ir nereikalingų klaidų.