Ką daryti, jei vaikas griežia dantimis: neurologo patarimai

Nuotrauka: iš atvirų šaltinių

Dauguma vaikų bruksizmą išauga, kai jiems išdygsta pieniniai dantys

Bruksizmas yra medicininis šio reiškinio terminas. Jis dažniau pasitaiko ikimokyklinio amžiaus vaikams ir daro neigiamą poveikį dantims.

Vaikų dantų griežimas vadinamas bruksizmu ir yra gana dažnas. Maždaug 20 % vaikų ši būklė gali išsivystyti iki 11 metų amžiaus. Tikėtina, kad vaikų bruksizmą lemia psichologinių veiksnių, šeimos istorijos ir aplinkos veiksnių derinys. Gydytoja Olga Toporkova savo puslapyje paaiškino, kodėl nutinka, kad vaikai griežia dantimis, ir į ką atkreipti dėmesį.

Vaikų bruksizmas gali pasireikšti dantų griežimu, žandikaulio įtempimu ar suspaudimu, o kartais ir kramtymu miegant. Dantų griežimas dažniausiai pasireiškia vaikui miegant. Jis dažniau pasireiškia 2 miego stadijoje arba REM miego metu. Kaip ir suaugusiųjų bruksizmas, tai įprotis, kuris lieka nepastebėtas, kol kas nors kitas į jį neatkreipia dėmesio.

Bruksizmas gali turėti įtakos vaikų miego kokybei. Jis gali lemti jo trūkumą, o tai savo ruožtu gali sukelti elgesio problemų. Dantų griežimas naktimis gali sukelti dėmesio koncentracijos, dėmesio sutelkimo sunkumų ir kitų elgesio problemų dieną.

Kas sukelia bruksizmą

  • Stresas;
  • Nerimas;
  • Didelis nervų sistemos jaudrumas;
  • Dėmesio trūkumo ir hiperaktyvumo sutrikimas (ADHD) ;
  • Autizmas;
  • Ausų ligos;
  • Adenoidai;
  • Nervų sistemą sužadinančių maisto produktų (cukraus, šokolado, saldžių gazuotų gėrimų) vartojimas.

Daugeliu atvejų bruksizmas yra laikinas reiškinys, tačiau jei tėvai pastebi, kad jis nesiliauja, reikėtų kreiptis į gydytoją. Dauguma vaikų išaugs iš miego bruksizmo, tačiau juos vis tiek reikia prižiūrėti. Bruksėjimas gali pažeisti tiek pirminius, tiek antrinius dantis ir paveikti burnos sveikatą.

Gydymas gali būti toks:

  1. Naktinė burnos apsauga (po apsilankymo pas gydytoją);
  2. Vaistai;
  3. Pediatro apžiūra, siekiant nustatyti pagrindines ligas;
  4. Apsilankymas pas ortodontą dėl breketų.

Gydant bruksizmą siekiama užkirsti kelią dantų pažeidimams ir sumažinti šalutinį poveikį, pavyzdžiui, skausmą ir galvos skausmą. Miego kokybės gerinimas ir streso šaltinių šalinimas gali padėti sumažinti bruksizmą.

Kad ir kokia būtų bruksizmo priežastis, padėkite vaikams atsipalaiduoti prieš miegą, jie gali išsimaudyti šiltoje vonioje ar duše, kelias minutes klausytis raminančios muzikos arba skaityti knygą.

Stresinio bruksizmo atveju paklauskite, kas vaiką vargina, ir raskite būdų, kaip jam padėti. Retais atvejais paprastų priemonių nuo streso gali nepakakti. Jei vaikas negali miegoti arba elgiasi ne taip, kaip įprasta, kreipkitės į gydytoją.

Dauguma vaikų bruksizmą išauga, kai išdygsta pieniniai dantys. Tuo tarpu reguliarūs apsilankymai pas odontologą gali padėti jį nustatyti ir gydyti.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Vaikų vasaros stovykla