Nuotrauka: iš viešų šaltinių
Pasirodo, tinkamas požiūris ir kelios paprastos gudrybės gali paversti kovą su dulkėmis greita ir beveik nepastebima įprastos dienos dalimi
Atrodo, kad dulkės atsiranda visai netikėtai, net ir po kruopštaus valymo. Jos kaupiasi ant lentynų, slepiasi sunkiai prieinamose vietose ir dažnai primena apie save sudarydamos ploną sluoksnį ant televizoriaus ekrano.
Kas būtų, jei būtų būdų ne tik išvalyti dulkes, bet ir užkirsti joms kelią?
Pasirodo, tinkamas požiūris ir kelios paprastos gudrybės gali paversti dulkių kontrolę greita ir beveik nepastebima jūsų kasdienybės dalimi.
Pagrindinė taisyklė – pasirinkti tinkamus įrankius. Mikropluošto šluostės surenka dulkes jų nesutepdamos.
- Sunkiai pasiekiamoms vietoms valyti naudokite makiažo šepetėlius, o ventiliatoriams valyti – klaviatūros šepetėlį.
- Įprotis dažniau skalbti tekstilės gaminius padės sumažinti dulkių kaupimąsi. Užuolaidos, lovatiesės ir minkšti žaislai tampa dalelių, kurios vėliau pasklinda po kambarį, šaltiniais.
- Į skalbimo mašiną įpilkite acto, kad suminkštintumėte audinius ir kovotumėte su alergenais.
- Norėdami nuvalyti dulkes nuo kilimų, prieš valymą pabarstykite juos druska – ji surinks dulkių daleles, kurias galima lengvai išsiurbti dulkių siurbliu.
- Langų ekranai padės sumažinti gatvės dulkių kiekį, o reguliariai valant oro kondicionierių filtrus oras bus švarus.
- Tokie augalai kaip pelargonijos, chlorofitai ir fikusai natūraliai valo orą ir mažina dulkių kiekį. Svarbu reguliariai valyti drėgnuoju būdu, tačiau nepersistenkite su vandeniu, kad nesugadintumėte paviršių.
- Efektyvumui padidinti naudokite arbatmedžio eterinį aliejų. Elektronikai padės antistatiniai purškalai.
- Daiktus laikykite uždaruose induose, kad nesikauptų dulkės, o dekoratyvinius daiktus galima uždengti medžiaginiais ar stikliniais dangteliais, kad jie būtų apsaugoti nuo dulkių.