Šią nuotrauką matė visi, o dabar žmonės yra šokiruoti: kaip dabar atrodo legendinė „Windows XP” kalva

Nuotrauka: iš viešų šaltinių

Nustebsite, bet nuotrauka su žaliomis kalvomis buvo padaryta atsitiktinai, o ne tyčia

Šią stebuklingą nuotrauką matė visi, kurie turi ar turėjo kompiuterį, nes būtent ji papuošė milijonų žmonių ekranus visame pasaulyje. Kultinis „Windows XP” ekrano užsklandos kraštovaizdis vadinasi „Bliss” (palaima) ir vaizduoja vaizdingas Napos slėnio (Kalifornija) kalvas ir ryškiai mėlyną dangų. Tačiau „Bliss” nebėra toks pat, ir tai labai nuliūdino naudotojus. Kas nutiko kultinei kalvai iš Napos slėnio ir kas taip suglumino žmones, pasakoja „Daily Mail”.

Kas nutiko Napos slėniui

Ši garsioji nuotrauka, tapusi daugelio kompiuterių ekrano užsklanda, buvo sukurta beveik prieš tris dešimtmečius. Ir pasirodo, kad laikas nepagailėjo šios gražios vietos. Instagramo naudotojas @insidehistory paskelbė virusinį įrašą, kuriame rodomos 1998, 2006, 2020, 2024 ir 2025 m. padarytos Napos slėnio nuotraukos.

Nuotraukose matyti, kad sodrios žalios kalvos, kurios daugelį metų buvo raminantis fonas kompiuterių naudotojams, dingo, o dabar toje vietoje įsikūrė vynuogynas.

Korespondentai komentavo, kad dabar čia nebe „palaiminga”, o išties „depresyvu”. O kai kurie taip pat labai nusivylę, nes valandų valandas žavėjosi šiuo vaizdu ir svajojo ateityje būtinai ten pabūti, o dabar jaučia tik liūdesį.

Įrašo autorius pridūrė, kad tikroji nuotrauka, tapusi „Windows XP” fonu, nebuvo apdorota – visos ryškios spalvos ir aiškumas buvo pasiekti natūraliai ir naudojant vidutinio formato fotoaparatą.

Dabar ši vieta vadinama „sugriauta” ir „siaubinga” ir reiškiamas visiškas nusivylimas, kad viena gražiausių vietų žemėje buvo nuniokota ir prarasta.

Vienas komentatorius išsakė mintį, kad dar po 10 metų toje vietoje bus automobilių stovėjimo aikštelė arba naujas hipermarketas.

Tačiau kai kurie vartotojai, kuriems pasisekė pamatyti šią vietą asmeniškai, patikino, kad ji išlieka nuostabi ir įspūdinga. Komentatoriai taip pat pažymėjo, kad nereikėtų taip nusiminti, nes vynuogynai nėra blogiausias kalvų likimas, ir galima pasidžiaugti, kad ten nėra kokio nors pilko betoninio statinio.

Be to, žmonės atkreipė dėmesį į tai, kad nuotraukos skiriasi dėl metų laiko – ir vynuogės skirtingose nuotraukose yra skirtingose vynuogių augimo fazėse, todėl kai kurios atrodo labai liūdnai.

Bliss nuotrauka Istorija

Nustebsite, bet žalių kalvų nuotrauka buvo padaryta atsitiktinai, o ne tyčia. Fotografas Charlesas „Chuckas” O’Rearas važiavo pro Napos ir Sonomos apygardų ribą Kalifornijoje, kai pamatė gražų giedrą lauką vidury vynuogynų. Jis sustabdė automobilį, kad padarytų nuotrauką.

Dalykas tas, kad šis laukas buvo užkrėstas filoksera – kenkėju, naikinančiu vynuogių vynmedžius. Prieš metus iki šios nuotraukos jis buvo nušienautas ir paliktas visiškai nusausinti bei paruošti naujiems vynmedžiams.

Štai kodėl 1998 m. matėsi gražios atviros lygumos ir kalvos, o vėliau darytose nuotraukose jau matyti vynuogynas, kuris buvo atkurtas, kai užkratas jau buvo praėjęs.

Fotografas padarė nuotrauką, kurią pavadino „Bukoliškos žalios kalvos”, ir teises į ją perleido fotografijos atsargų bendrovei „WestLight”. Vėliau nuotrauką įsigijo rinkodaros bendrovė „Corbis Images”, kuri priklausė „Microsoft” įkūrėjui Billui Geitsui.

Kai 2001 m. „Microsoft” pristatė naują operacinę sistemą „Windows XP”, būtent „Bucolic Green Hills” tapo pagrindiniu 200 mln. dolerių vertės reklaminės kampanijos atvaizdu.

Kiek pinigų O’Rearas gavo už nuotrauką, nebuvo atskleista, o 2014 m. jis sakė, kad suma buvo „pagrįsta”. Jis taip pat patvirtino, kad nuotrauka nebuvo apdorota skaitmeniniu būdu siekiant pagerinti spalvas, ir patikino, kad viskas nuotraukoje yra visiškai tikra – kaip ir tikrovėje.

Svetainė nėra saugi! Visiems jūsų duomenims gresia pavojus: užpuolikai pasinaudos slaptažodžiais, naršyklės istorija, asmeninėmis nuotraukomis, banko kortelėmis ir kitais asmeniniais duomenimis.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Vaikų vasaros stovykla