Pagrindinė klaida plaunant rankas su muilu: ar ir jūs taip darote?

Nuotrauka: iš viešų šaltinių

Taigi, kas yra ši beveik visuotinė klaida?

Nustebsite, bet beveik kiekvienas iš mūsų tinkamai nesiplauna rankų! Sužinokite apie pagrindinę klaidą, kuri paneigia visas pastangas, ir sužinokite, kaip paprastais veiksmais veiksmingai apsisaugoti nuo infekcijų. RBC-Ukraina pasakoja apie klaidą atliekant šią higienos procedūrą, kurią daro daugelis žmonių.

Pagrindinė klaida plaunant rankas

Taigi, kas yra ši beveik visuotinė klaida? Dauguma žmonių nepakankamai ilgai muilina rankas.

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) rekomendacijas, kad veiksmingai pašalintumėte nešvarumus ir mikrobus nuo odos paviršiaus, rankas turėtumėte muilinti ne trumpiau kaip 20-30 sekundžių. Tiek laiko reikia, kad muilas suardytų virusų ir bakterijų riebalinį apvalkalą ir mechaninė trintis padėtų juos nuplauti.

Taigi kaip dažnai iš tikrųjų taip ilgai plauname rankas? Pagalvokite apie savo kasdienius įpročius. Dažniausiai tai būna greitas rankų sudrėkinimas vandeniu, vienas ar du trynimo judesiai su muilu ir skubus nusiplovimas. To nepakanka, kad oda būtų tinkamai nuvalyta nuo galimų ligų sukėlėjų.

Kodėl būtent 20-30 sekundžių yra labai svarbios?

Mikrobų naikinimas

Muilas veikia kaip paviršinio aktyvumo medžiaga. Jo molekulės turi dvi „galvutes”: viena jų traukia vandenį, kita – riebalus. Kai plauname rankas, riebaluose tirpios muilo molekulių „uodegos” prisijungia prie daugelio virusų ir bakterijų riebalinio apvalkalo, taip pat prie nešvarumų ir riebalų dalelių ant odos. Mechaninė trintis padeda suardyti šiuos apvalkalus ir atskirti mikrobus nuo odos. Tačiau šis procesas užtrunka. Per greitai nuplaunant muilą, jam nesuteikiama pakankamai laiko efektyviai veikti.

Mechaninis pašalinimas

Paprasčiausiai nuplaunant vandeniu visų mikrobų nenuplaunama. Tik aktyvi muiluotų rankų trintis pakankamai ilgą laiką leidžia mechaniškai patraukti nešvarumus ir mikrobus nuo odos ir nuplauti juos vandeniu.

Kokie yra netinkamo rankų plovimo pavojai?

Nepakankamas rankų plovimas su muilu labai padidina įvairių infekcijų, įskaitant:

Kvėpavimo takų ligos

Gripas, peršalimo ligos, COVID-19 ir kitos virusinės infekcijos dažnai perduodamos per sąlytį su užterštais paviršiais ir vėliau liečiant veidą. Efektyvus rankų plovimas yra pagrindinis būdas nutraukti šią perdavimo grandinę.

Žarnyno infekcijos

Bakterijos ir virusai, sukeliantys viduriavimą, vėmimą ir kitus virškinimo sutrikimus, taip pat dažnai patenka į organizmą per nešvarias rankas.

Odos infekcijos ant odos

Netinkamai pašalinus bakterijas iš odos, gali išsivystyti vietinės infekcijos.

Kaip tinkamai plauti rankas?

  • Sudrėkinkite rankas švariu tekančiu vandeniu. Vanduo turi būti patogios temperatūros. Muilo užtepkite tiek, kad padengtumėte visą rankų paviršių. Tinka ir skystas, ir kietas muilas. Muilinkite rankas ne trumpiau kaip 20-30 sekundžių. Kruopščiai patrinkite delnus, trinkite kiekvieną delną į kitos rankos nugarą, susipinkite pirštus ir trinkite tarp jų, sukamaisiais judesiais trinkite nykščius, pirštų galiukus trinkite į delnus.
  • Nepamirškite riešų. Kruopščiai nusiplaukite rankas švariu tekančiu vandeniu. Įsitikinkite, kad visas muilas nuplautas. Rankas nusausinkite švariu rankšluosčiu arba vienkartine servetėle. Šlapias rankas lengviau vėl sutepti.
Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Vaikų vasaros stovykla