Mokymosi judant idėjos: kaip mokytis lauke žaidžiant

Iliustracija / nuotrauka: iš atvirų šaltinių

Dėl žaismingos ir nenuobodžios pamokų gamtoje formos moksleiviai geriau suvokia informaciją ir jaučiasi daug patogiau.

Mokytis ko nors naujo ir įdomaus galima ne tik mokykloje, yra daug galimybių mokytis lauke. Tai gali būti mokyklinės ekskursijos į miestą, muziejus, parkus, įvairūs žaidimai ir užduotys, fotoekspedicijos.

Mokymosi lauke žaidybinė forma padeda geriau suvokti informaciją: mokiniai pamokose nagrinėjamus reiškinius ir objektus stebi natūralioje aplinkoje, o tai padeda geriau suprasti medžiagą ir efektyviai mokytis.

Kodėl mokymasis lauke yra naudingas ir veiksmingas

Vaikams bet koks dalykas tampa įdomesnis ir svarbesnis, jei jis perkeliamas už mokyklos ribų, o ypač lauke. Žinoma, tokia veikla geriausia užsiimti šiltuoju metų laiku. Jie stimuliuoja smegenis, vaikams tampa daug lengviau mąstyti, įsivaizduoti, spręsti problemas. Jie patys gali pastebėti daugybę pokyčių gamtoje, o kai mokytojas papildomai juos veda ir skatina tai daryti, poveikis būna dar geresnis.

Kodėl mokymasis lauke yra naudingas ir veiksmingas

Grynas oras teigiamai veikia savijautą, miegą, koncentraciją, gerina protinę ir emocinę savijautą. Moksleiviai didžiąją laiko dalį praleidžia sėdėdami, o tai neigiamai veikia jų sveikatą. O pamokos lauke, judesyje, padeda vaikams tobulėti fiziškai.

Dėl žaismingos ir ramios pamokų gamtoje formos moksleiviai geriau suvokia informaciją, jaučiasi daug patogiau nei prie mokyklinio stalo. Juk jie nebesijaudina, kad bus pakviesti prie lentos, todėl noriau įsitraukia į dialogą su mokytoju ir nevengia užduoti klausimų.

Mokinių ir mokytojų santykiai tampa ne tokie įtempti. Ir mokinių dėmesys mokytojui padidėja, dėl to pamoka būna produktyvesnė, mokytojui nereikia kelis kartus kartoti ką tik pasakytos medžiagos.

3 aktyvios idėjos, kaip mokytis keliaujant

Mokymasis lauke yra naudingas mokinių fizinei sveikatai, emocinei savijautai ir veiksmingesniam bei efektyvesniam mokymuisi. Be to, tai pamokos, kurios vaikams patinka. Išvardykime įdomiausius ir naudingiausius mokymosi lauke būdus.

Quest ekskursijos vaikams

Kvestų formos ekskursijos moksleiviams – tai smagūs ir įdomūs renginiai, kuriuos sudaro užduočių ir mįslių grandinė, kurios pabaigoje dalyvių komanda gauna prizą. Šiuolaikinės moksleivių ekskursijos-ekskursijos leidžia veiksmingai įtvirtinti per pamokas išmoktą medžiagą arba informaciją, kurią vaikai gavo ekskursijos metu. Pavyzdžiui, jei rengiamas literatūros kvestas ir mokiniai išmoko A. S. Puškino „Eugenijų Oneginą”, kvesto užduotys bus susijusios su šiuo kūriniu.

Tokių ekskursijų užduotys paprastai būna komandinės, nes norėdami išspręsti mįslę ir gauti galutinį prizą, vaikinai stengiasi veikti išvien, mokosi išgirsti vienas kitą, atsižvelgti į kitų nuomonę.

Originalios, smagios ir informatyvios ekskursijos-ekskursijos didina žinių troškimą.

Ekskursijos-ekskursijos vaikams

Miesto flora ir fauna

Žaidimai, skirti susipažinti su flora ir fauna, naudojant realius gamtinės aplinkos pavyzdžius, padeda įtvirtinti žinias apie savo miesto florą ir fauną.

Užsiėmimai, vykstantys gryname ore, sužadina vaikų susidomėjimą gamtos reiškinių tyrinėjimu, moko juos lyginti, klasifikuoti, analizuoti ir daryti išvadas.

Jie ugdo vaikų mąstymo, dėmesio, atminties, stebėjimo, aplinkosaugos etikos įgūdžius, moko juos atsakingai elgtis santykiuose su gamta.

Užsiėmimai gali būti vedami viktorinų, didaktinių žaidimų „Kas ką valgo?”, „Atspėk augalą ar gyvūną” forma. Mokytojas gali parodyti herbariumus „Mano miesto augalai”, vaistinių žolelių albumus, papasakoti, kaip iš sėklos išauga gėlė, vaizdžiai parodyti skirtingas sudygusios sėklos stadijas. Mokyti galima parke, miško kirtavietėje, žaidimų aikštelėje prie mokyklos, gėlyne, per specialią ekskursiją į miestą.

Fotoekspedicija kaimynystėje

Kitas gimtojo miesto ir rajono, jo floros ir faunos, architektūros, istorijos tyrinėjimo variantas – fotoekspedicija, kurioje dera aktyvus laisvalaikis, gyvosios gamtos ir negyvosios gamtos objektų tyrinėjimas, fotografo kūrybinių savybių ir įgūdžių ugdymas.

Toks mokymo formatas leidžia nuodugniai tyrinėti apylinkes iš įvairių pusių, pavyzdžiui, jei tai ekspedicija į istorines vietas, mokiniai pasineria į miesto praeitį, mokosi įprastuose pastatuose įžvelgti istorijos aidus ir atspaudus.

Išvada

Mokyklinės išvykos, žygiai, ekskursijos ir kita mokymosi lauke veikla lavina mokinių pastabumą ir dėmesį, gerina jų emocinę būseną, gerina mokymąsi ir daro pamokas veiksmingesnes. Be to, tai įdomus ir jaudinantis laisvalaikis, labai besiskiriantis nuo standartinės veiklos prie rašomojo stalo, todėl patinka įvairaus amžiaus mokiniams.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Vaikų vasaros stovykla