Kodėl vienas partneris yra romantiškas, o kitas – ne? Ką daryti ir kaip tai įveikti

Nuotrauka: iš atvirų šaltinių

Ne kiekvienas gimsta poetu. Ne kiekvienas tau padovanos žvaigždes iš dangaus

Svajojate apie staigmenas, šiltus žodžius, gėles be priežasties, o jūsų partneris net jubiliejų prisimena daugiausiai dieną prieš įvykį? Neskubėkite dramatizuoti. Tai ne visada reiškia, kad nesate mylimi – tiesiog meilės apraiškos skiriasi.

Ką daryti, jei vienas poros partneris yra romantiškas, o kitas – ne, ir kaip dėl to išvengti konfliktų, RBC-Ukraina gyvenimo treneriui Vitalijui Kursikui papasakojo.

Kai vienas iš partnerių laukia meilės prisipažinimo po žvaigždėtu dangumi, o kitas nemato prasmės „visoje toje pinklėse”, gali kilti įžeidimų. Tačiau romantika – tai ne tik gėlės ir žvakės. Ji susijusi su dėmesiu, o tai reiškia, kad galima išmokti matyti ir duoti.

Kodėl jūs kitokie?

Pasak ekspertės, romantizmas dažnai susiformuoja vaikystėje – iš tėvų pavyzdžio, literatūros ir meno, mėgstamų filmų. Ir kartais paaiškėja, kad vienas žmogus yra romantiškesnis, o kitas romantiką laiko silpnumo apraiška arba kažkuo nepraktišku ir nereikalingu.

„Kartais atsitinka ir taip, kad romantikos atsisakymas yra tam tikra gynyba, nes žmonės bijo pasirodyti pažeidžiami ar silpni”, – sako Vitalijus Kursikas.

Ką daryti, jei jūsų meilės kalba skiriasi?

Pirma – supraskite savo meilės stilių

„Romantiški gestai yra meilės kalba. Jei jums svarbus dėmesys, žodžiai, prisilietimai, jūsų partneris gali kalbėti kita „kalba” – pavyzdžiui, rūpesčiu, stabilumu, veiksmais. Jis nerašo poezijos, bet ryte padaro jums kavos? Tai taip pat yra meilės apraiška, tik ne blizgučiais ir širdelėmis”, – aiškina treneris.

Antra – kalbėkite apie savo poreikius

Nebūkite tyliai pasipiktinę ir nesitikėkite, kad partneris pats tai išsiaiškins. Sąžiningai ir ramiai pasakykite: „Man tai svarbu. Jaučiuosi mylimas / mylima, kai tu darai ką nors simbolinio. Man tai nėra smulkmenos, o parama”.

„Jokių reikalavimų ar ultimatumų – tiesiog leiskite jiems žinoti, ko jums trūksta”, – pataria ekspertas.

Trečia, nebandykite perkurti žmogaus

Ne kiekvienas gimsta poetu. Ne kiekvienas jums padovanos žvaigždes iš dangaus. Tačiau jūsų partneris gali išmokti rasti kitų būdų parodyti jums dėmesį – jei jį palaikysite ir nesišaipysite iš jo „bandymų būti romantiškam”. Tai subtilus procesas.

Ketvirta, ieškokite pusiausvyros

„Galbūt dalį romantikos galite įkūnyti patys: sukurti atmosferą, inicijuoti pasimatymą, padovanoti ką nors simbolinio. O partneris – su laiku pasitemps, jei pajus, kad kalbama ne apie reikalavimą, o apie šilumą tarp jūsų”, – sako ekspertė.

Štai kodėl verta tai daryti tokiu būdu:

  • Nesitikėkite, kad jūsų partneris atspės. Tiesiai pasakykite, ko jums reikia
  • Nežeminkite partnerio už tai, kad jis „myli kitaip” nei jūs
  • Išmokite įžvelgti kitas jausmų išraiškas, pavyzdžiui, rūpestį, paramą, atsakomybę. Tai taip pat yra romantika, bet kita forma

„Ir nepamirškite: skirtingas romantiškumas nėra nuosprendis. Tai kvietimas dialogui, gilesniam vienas kito pažinimui. Ir jei jaučiate, kad jums sunku be įžeidimų išsakyti savo poreikius arba negalite priimti kitokių meilės apraiškų – galite su tuo dirbti”, – apibendrina Vitalijus Kursikas.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Vaikų vasaros stovykla