Nuotrauka: iš atvirų šaltinių
Jų reikėtų vengti dėl šalutinio poveikio rizikos
Kai kurie populiarūs akių lašai gali padaryti daugiau žalos nei naudos. Jų reikėtų vengti dėl šalutinio poveikio ir ligos „paslėpimo” rizikos. Apie tai praneša interneto svetainė Nuffpost.
Ko vengti
Oftalmologė Michelle Holmes įvardijo įprotį, kurio niekada neturėtumėte daryti – nenaudokite lašų akių paraudimui mažinti. Viskas dėl to, kad šis paraudimas yra kokios nors rimtesnės būklės simptomas.
Kai akis sudirgsta, kaip gali būti sergant konjunktyvitu ar tam tikromis alergijomis, akies priekyje esančios kraujagyslės išsiplečia ir paburksta. Dėl to baltoji akies dalis atrodo raudona ir sudirgusi.
Šios kraujagyslės atlieka svarbią funkciją – kai jos užsiliepsnoja, tai rodo, kad kažkas negerai. Tai gali būti dėl lengvos problemos, pavyzdžiui, peršalimo ar į akis patekusių dulkių, arba rimtesnės būklės, pavyzdžiui, infekcijos, glaukomos ar ragenos pažeidimo, požymis.
Raudonaisiais akių lašais siekiama sutraukti šias kraujagysles ir padaryti jas mažiau matomas. Laikinai akys tampa baltos spalvos, tačiau šie lašai gali tik užmaskuoti problemą.
Šis paraudimas gali padėti oftalmologui nustatyti akių ligą. Esant tam tikroms akių ligoms, laikas yra labai svarbus. Negydomos jos gali paūmėti ir sukelti komplikacijų, įskaitant infekcijas, o rimtais atvejais – regėjimo praradimą.
Kokias priemones naudoti vietoj jųMedikas pataria naudoti drėkinamąsias dirbtines ašaras. Šie produktai paprastai laikomi saugiausiais akių lašais be konservantų.
Galiausiai, jei akis paraudusi ir sudirgusi, kreipkitės į oftalmologą, kad išsiaiškintų priežastį.