Nuotrauka: iš atvirų šaltinių
Papasakosime, kaip tiksliai galite naudoti micelinį vandenį namuose ir kokie yra šio produkto apribojimai.
Micelinis vanduo jau seniai įsitvirtino kaip veiksminga makiažo šalinimo priemonė, tačiau jo naudingosios savybės neapsiriboja vien tik odos priežiūra. Tai universali priemonė, kuri taip pat gali padėti valant namus, rašo „RBC-Ukraina”.
Papasakosime, kaip tiksliai galite naudoti micelinį vandenį namuose ir kokie yra šio produkto apribojimai.
Kaip veikia micelinis vanduo
Kodėl micelinis vanduo taip veiksmingai pašalina nešvarumus? Viskas dėl jo sudėties: jame yra micelų – mikroskopinių paviršinio aktyvumo medžiagų molekulių kamuoliukų.
Šios molekulės turi hidrofilines „galvutes”, kurios pritraukia vandenį, ir hidrofobines „uodegėles”, kurios sulaiko riebalus ir nešvarumus. Dėl šios savybės micelinis vanduo gali valyti paviršius nepažeisdamas medžiagos, todėl idealiai tinka lengviems nešvarumams valyti. Tačiau nepamirškite, kad šis produktas nėra panacėja ir tinka ne visiems nešvarumams šalinti. Didelėms ar įsisenėjusioms dėmėms geriau naudoti specializuotas valymo priemones, kurios užtikrins gilesnį valymą.
Micelinis vanduo švelnioms medžiagoms valyti
Vienas iš pagrindinių micelinio vandens privalumų yra jo gebėjimas švelniai valyti jautrius paviršius.
Pavyzdžiui, micelinis vanduo gali būti puikus būdas valyti avikailį ar odinius aksesuarus. Jį galima švelniai užtepti ant paviršiaus minkšta kempinėle ir tada nuvalyti šluoste, kad pašalintumėte nešvarumus. Jis nepažeidžia medžiagos ir veiksmingai pašalina lengvas dulkes ar pirštų atspaudus.
Tačiau dėl didelių nešvarumų geriau kreiptis į profesionalus arba naudoti specialias valymo priemones. Micelinis vanduo taip pat tinka valyti baltus batus su baltais padais nuo šviežių nešvarumų. Svarbu atminti, kad gilesnėms dėmėms reikia galingesnių priemonių.
Kaip micelinis vanduo valo įvairias medžiagas
Juvelyrinių dirbinių valymas
Sudrėkinkite vatos diskelį miceliniu vandeniu ir švelniai nuvalykite papuošalus, kad pašalintumėte nešvarumus ir dulkes. Sunkiai pasiekiamoms vietoms valyti naudokite vatos diskelį arba mažą šepetėlį. Jei nešvarumai dideli, palikite papuošalus miceliniame vandenyje kelioms minutėms, bet ne ilgiau kaip trims.
Odos gaminių priežiūra
Miceliniu vandeniu galima saugiai valyti rankines, pinigines ir batus, nepažeidžiant odos. Prieš naudodami išbandykite priemonę ant nepastebimos daikto dalies, kad įsitikintumėte, jog ji nepakeis tekstūros ar spalvos. Po valymo užtepkite odos kondicionieriaus, kad oda išliktų minkšta ir elastinga.
Dėmių šalinimas
Micelinis vanduo veiksmingai pašalina šviežias maisto, gėrimų ir kosmetikos dėmes. Jis nepašalina kraujo, rūdžių ar dažų dėmių; tam reikia specialių priemonių. Norėdami pašalinti dėmes, švelniai nuvalykite suteptą vietą vatos diskeliu, pamirkytu miceliniame vandenyje.
Ekrano valymas
Micelinį vandenį tepkite ne tiesiai ant ekrano, o ant minkštos mikropluošto šluostės, kad skysčio nepatektų į prietaiso vidų. Nuvalykite ekraną sukamaisiais judesiais, kad pašalintumėte dulkes ir pirštų atspaudus. Po to sausa mikropluošto šluoste pašalinkite likusį skystį ir išvengsite dryžių.
Makiažo šepetėlio priežiūra
Micelinis vanduo netinka natūraliems šepetėliams valyti, nes jie gali tapti standūs ir trapūs. Sudrėkinkite šepetėlius šiltu vandeniu, į delną įpilkite šiek tiek micelinio vandens ir švelniai valykite šepetėlį. Šepetėlius nuplaukite švariu šiltu vandeniu ir palikite juos išdžiūti horizontaliai.
Akinių plovimas
Ant mikropluošto šluostės užlašinkite kelis lašus micelinio vandens. Sukamaisiais judesiais švelniai nuvalykite akinių lęšius, kad pašalintumėte nešvarumus ir atspaudus. Norėdami kruopščiau išvalyti, galite naudoti miceliniame vandenyje pamirkytą vatos diskelį.