Ar valėte grindis, bet jos vis dar purvinos ir lipnios? Kodėl taip atsitinka ir ką reikėtų daryti

Nuotrauka: iš viešų šaltinių

Paaiškinta, kas gali nutikti ne taip ir kaip iš tiesų efektyviai valyti grindis

Kartais net ir po kruopštaus valymo grindys lieka lipnios ir greitai vėl tampa nešvarios. Daugelis šeimininkių tai nurašo blogam vandeniui arba nekokybiškoms priemonėms, nors tikroji priežastis dažnai slypi netinkamose valymo technologijose, rašo „RBC-Ukraina”.

Paaiškiname, kas konkrečiai gali būti negerai ir kaip padaryti, kad grindų valymas būtų tikrai veiksmingas.

Per daug ploviklio

Dauguma žmonių mano, kad kuo daugiau koncentrato įpils, tuo geresnis bus rezultatas. Iš tikrųjų ploviklio perteklius laiku nenusiplauna ir sudaro lipnius likučius. Dėl to ant grindų greitai kaupiasi dulkės ir jos tampa nemalonios liesti.

Norėdami išvengti šios problemos, atidžiai perskaitykite ant pakuotės esančias instrukcijas ir neviršykite rekomenduojamos dozės. Nedideliems nešvarumams užtenka pusės standartinio kiekio. Mažiau valymo chemikalų – švaresnės ir sausesnės grindys!

Nesėkmingas terpės maišymas

Kartais savininkai maišydami skirtingus produktus „sustiprina” valymo poveikį. Tačiau praktikoje tai dažnai turi priešingą poveikį: ant grindų atsiranda dėmių ir baltų nuosėdų.

Štai pagrindinės taisyklės:

  • Visam valymo procesui naudokite tik vieną ploviklį. Tai padės išvengti nepageidaujamų cheminių reakcijų ir dėmių.
  • Jei reikia papildomos dezinfekcijos, po pagrindinio valymo grindis nuvalykite silpnu baliklio tirpalu. Taip paviršius išliks švarus ir nelipnus.

Skalbimas šaltu vandeniu

Ne visi atkreipia dėmesį į vandens temperatūrą valymo metu, nors ji yra labai svarbi. Dauguma ploviklių koncentratų veiksmingai tirpsta tik šiltame (30-40 °C) vandenyje. Jei naudojamas šaltas vanduo, priemonė gali visiškai neištirpti ir likti nuosėdų. Dėl to atsiranda lipnumas, dryžiai ir nemalonūs lietimo pojūčiai.

Patikrinkite instrukcijas ant buteliuko ir pasirinkite tinkamą vandens temperatūrą. Šiltas vanduo ne tik geriau valo, bet ir taupo laiką valant.

Nereikia skalauti švariu vandeniu

Daugelis žmonių apsiriboja vienu plovimu su plovikliu ir antrą kartą grindų neplauna. Dėl to cheminių medžiagų likučiai išdžiūsta ir tampa lipnia plėvele, kuri tiesiog „pritraukia” nešvarumus.

Kad išvengtumėte šios problemos, po pagrindinio plovimo būtinai išplaukite grindis švariu vandeniu. Į kibirą įpilkite naują vandens dozę ir dar kartą perbraukite šluoste per visą paviršių. Papildomos 5-7 minutės darbo užtikrins švarą ir malonų pojūtį po kojomis.

Seni arba sutepti skudurai

Skuduras nėra amžinas daiktas, o jo kokybė turi tiesioginės įtakos valymo rezultatui. Nusidėvėję ar stipriai sutepti skudurai gali palikti mikrodalelių, dulkių ir net dryžių ant grindų.

Kad grindys būtų tobulai švarios, keiskite šluostes kas 2-3 mėnesius, net jei jos vis dar atrodo padoriai. Geriausia rinktis mikropluošto šluostę arba storą natūralios medvilnės šluostę be pūkelių. Šiuolaikinės mikropluošto šluostės gerai sugeria drėgmę ir nepalieka likučių.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Vaikų vasaros stovykla