Iliustracija / nuotrauka: iš viešų šaltinių
Sportuojantys vaikai yra linksmi, mažiau jautrūs streso poveikiui ir depresijos išsivystymui. Pradėkite vaiką nuo mažens supažindinti su sportu.
Supažindinti vaiką su sportu yra vienas iš būdų pagerinti sveikatą, imunitetą ir savijautą. Sporto treniruotės lavina naujus sąlyginius motorinius refleksus, kurie padeda geriau prisitaikyti prie fizinės veiklos. Fiziniai pratimai padeda didinti raumenų masę, gerina nervų, širdies ir kraujagyslių bei virškinimo sistemų veiklą.
Mankštinantis organizmas gauna daugiau deguonies, pagreitėja medžiagų apykaitos procesai. Reguliarus fizinis aktyvumas teigiamai veikia savivertę ir nuotaiką. Sportuojantys vaikai yra linksmesni, mažiau jautrūs streso poveikiui ir depresijos išsivystymui. Pradėkite vaiką supažindinti su sportu nuo mažens. Atsižvelgiant į prieinamą vaikiško paspirtuko su sėdyne kainą, pradėti nereikės didelių finansinių investicijų. Paspirtukas yra daug pranašesnis už įprastą vežimėlį dėl galimybės aktyviai judėti vaikštant.
Kaip sudominti vaiką sportine veikla
Įtraukti mažylį į sporto treniruotes kartais gali būti iššūkis. Technikos, skatinančios vaikus daugiau judėti ir gauti naudos iš fizinio aktyvumo, gali padėti sukurti sveiką įprotį visam gyvenimui.
Pagrindinės rekomendacijos:
- Pradėkite nuo ankstyvo amžiaus. Pediatrai mano, kad jaunesni nei 5 metų vaikai kasdien turėtų būti aktyvūs bent 180 minučių. Nebūtina nepertraukiamai mankštintis 3 valandas. Kūno ir proto sveikata stiprinama laipiojant ir ropojant, bėgiojant ir šokinėjant, paspirtukuojant, mėtant ir gaudant kamuolį.
- Įtraukite energingą veiklą į savo dienotvarkę. Skirkite vietos savo dienotvarkėje, kad galėtumėte kartu nueiti į parką ar į lauką, paplaukioti ar pašokinėti ant batuto. Toks požiūris kuria teigiamas asociacijas su sportine veikla. Vaikas džiaugiasi galėdamas leisti laiką su šeima. Fizinis aktyvumas virsta maloniu ir naudingu įpročiu.
- Rodykite pavyzdį. Vaikai mėgdžioja suaugusiuosius, ypač kai kalbama apie autoritetingus asmenis ir tėvus. Kasdien skirkite laiko rytinei mankštai ir bėgiojimui, vakariniams jogos užsiėmimams ir pasivažinėjimams dviračiu. Teigiamas pavyzdys daro įtaką vaiko įsitikinimams ir elgesiui bei motyvuoja jį savarankiškai sportuoti.
Pasikvieskite vaiko draugų, kurie galėtų palaikyti jam kompaniją sportuojant. Vaikai mėgsta kieme važinėtis paspirtukais, kurių galima užsisakyti Maudau, arba žaisti su kamuoliu. Pasirūpinkite, kad sportas teiktų malonumą, tada nereikės ilgai įkalbinėti vaiko sportuoti.
Kaip pagerinti vaiko sportinius rezultatus
Norėdami sukurti ir išlaikyti teigiamas asociacijas, atsisakykite prievartos. Daug geriau veikia skatinimo metodai.
Naujo paspirtuko, ryškiaspalvio šalmo ar kamuolio nupirkimas yra geriausia paskata nesustoti. Paruoškite vaiką galimoms nesėkmėms. Jei vaikui nepavyks, paaiškinkite, kad įgūdžių išmokstama palaipsniui ir rezultatams pasiekti reikia laiko.
Pasikalbėkite apie sporto naudą ir gyvenimo perspektyvas, kurias suteikia reguliarus fizinis aktyvumas – dailią figūrą, ištvermę ir darbingumą, kitų pagarbą.