3 geriausi medetkų naudojimo būdai: apie tai pasakoja sodininkas

Nuotrauka: iš atvirų šaltinių

Medetkos – unikali gėlė, naudojama kulinarijoje ir medicinoje.

Medetkų žiedai kilę iš Azijos ir Pietų Europos ir tradiciškai naudojami Ajurvedos medicinoje. Medetkų žiedai paprastai naudojami žaizdoms, bėrimams, infekcijoms, uždegimams ir daugeliui kitų ligų gydyti.

Sodininkas Džeimis Voltonas (Jamie Walton) pasakoja apie savo medetkų naudojimo paslaptis ir apie tai, ar verta jas auginti savo sode. Tai daugiametis augalas, kurį lengva auginti, be to, jis draugauja su daugeliu kitų augalų. Savo žiedais ji į jūsų sodą privilioja apdulkintojus.

Medetkos yra unikali gėlė, turinti daug kulinarinio ir medicininio panaudojimo galimybių.

  • Žiedlapius užplikius karštame vandenyje, juos galima išdžiovinti ir pasigaminti paprastos vaistažolių arbatos, nes augalas pasižymi naudingomis antioksidacinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis, kurios puikiai padeda sumažinti raumenų skausmą po sunkios darbo dienos. Priešingai nei šiek tiek kartokas jos skonis, medetkų arbata yra tradicinė priemonė, naudojama liaudies medicinoje dėl savo gydomųjų savybių.
  • Iš šio augalo galima sukurti greitą ir paprastą priemonę odai: žiedlapius sumaišyti su kokosų aliejumi ir maždaug mėnesį palaikyti šiltnamyje saulėje, paskui padėti į šaldytuvą ir naudoti kaip raminantį balzamą suskilinėjusioms rankoms.
  • Ir dar vienas įdomus būdas – naudoti medetkas kaip natūralų pigmentą. Sezono metu nuskinkite pražydusius žiedus, suberkite juos į puodą, užpilkite stačiu verdančiu vandeniu ir virkite ant silpnos ugnies apie valandą arba tiesiog palikite per naktį. Tada įpilkite iš anksto paruoštą medžiagą ir palikite ją nusidažyti vandenyje. Spalvos ryškumas priklauso nuo naudojamų dažų kiekio. Kai medžiaga nusidažo, nuplaukite ją ir termiškai apdorokite lygintuvu.

Nors medetkos pripažintos saugiu augalu, nėščios moterys ir žmonės, vartojantys raminamuosius vaistus ar vaistus nuo kraujospūdžio, vis dėlto turėtų būti atsargūs jas vartodami.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Vaikų vasaros stovykla