Kaip padidinti obuolių derlių nuo pusantro iki dviejų kartų: reikia tik vienos trąšos

Nuotrauka: iš atvirų šaltinių

Pavasariui baigiantis, obelims reikia duoti pradžią būsimam derliui.

Gegužė yra geriausias laikas rūpintis obelimi, nes šiuo laikotarpiu formuojasi būsimi vaisiai. Derliaus kiekis ir kokybė priklauso nuo to, kaip tiksliai paruošite medį. RBC-Ukraina pasakoja, kaip prižiūrėti obelis gegužės mėnesį, kad derlius būtų geras.

Kas yra superfosfatas ir kodėl jis naudingas obelims

Superfosfatas – tai mineralinės trąšos, kurių sudėtyje yra augalams lengvai prieinamo fosforo. Būtent fosforas yra atsakingas už šaknų formavimąsi, žydėjimą ir kiaušinėlių vystymąsi. Dėl šių trąšų vaismedžiai geriau atlaiko stresą, sausrą ir šaltį. Fosforas prisideda prie cukraus kaupimosi vaisiuose, todėl obuoliai tampa saldesni ir skanesni.

Be to, superfosfatas teigiamai veikia fotosintezę ir stiprina augalų imunitetą. Juo rekomenduojama tręšti pavasarį, kai medis pabunda ir aktyviai auga.

Kaip tinkamai tręšti obelis gegužės mėnesį

Pavasario pabaigoje obelims reikia duoti pradinį užtaisą būsimam derliui. Tam idealiai tinka superfosfatas – 50 gramų kiekvienam kvadratiniam metrui vainiko projekcijos.

Prieš tręšiant trąšomis verta išpurenti dirvą aplink kamieną, kad maisto medžiagos geriau patektų prie šaknų. Tada gausiai palaistykite dirvą – drėgmė padės trąšoms tolygiai pasiskirstyti.

Toks metodas suaktyvina vaisių augimą ir teigiamai veikia kiaušinėlių skaičių. Reguliarus tręšimas yra viena svarbiausių gausaus derliaus sąlygų.

Medžio apsauga po žydėjimo

Kai obelys žydi, jos tampa pažeidžiamos ligų. Dažniausiai medžius pažeidžia paršas, moniliozė ir įvairūs grybai, kurie gali sunaikinti būsimus vaisius. Siekiant to išvengti, praėjus dviem savaitėms po žydėjimo medis apdorojamas atitinkamais preparatais.

Purkšti reikia ramiu oru, ryte arba vakare, kai nekaitina saulė. Ši prevencija padės išsaugoti sveikus lapus, kiaušinėlius ir vaisius. Švarus, gerai prižiūrimas medis – didelio derliaus garantas.

Kada ir kaip laistyti obelis sezono metu

Kitas svarbus derliui įtakos turintis veiksnys – tinkamas drėkinimo grafikas. Obelys laistomos keturis kartus per sezoną, dirvožemį mirkant iki vieno metro gylio.

  • Pirmą kartą laistoma anksti pavasarį, prieš prasiskleidžiant pumpurams.
  • Antrasis – praėjus maždaug trims savaitėms po žydėjimo.
  • Trečiasis – likus 2-3 savaitėms iki derliaus nuėmimo, kad vaisiai būtų didesni ir sultingesni.

Ir galiausiai ketvirtasis laistymas svarbus rudenį, kad medis būtų geriau pasiruošęs žiemai – būtų prisotintas drėgmės ir lengviau atlaikytų šalčius.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Vaikų vasaros stovykla