Užsikimšus ausiai ne visada būtina bėgti į vaistinę. Dažnai padeda kelios elementarios manipuliacijos.
Ką daryti, jei užsikimšo ausis: paprasti būdai / nuotr. depositphotos.com
Prasidėjus rudeniui ypač vargina sezoninės ligos. Jei į kai kuriuos simptomus galima užmerkti akis, į ausies skausmą ne visada įmanoma nekreipti dėmesio, ypač jei šis skausmas kelia diskomfortą ir blogina klausą.
Mes pasakoja, ką daryti, jei užgulė ausį.
Gana dažnai ausies užgulimo padeda atsikratyti kelios elementarios manipuliacijos, o ne vaistai. Nepamirškite liaudiškų metodų. Išsamiai apsvarstykime visus būdus.
Užsikimšusi ausis: ką daryti
Kartais pasitaiko, kad ausis užgulta, bet jos neskauda. Tokiu atveju padeda keli kvėpavimo judesiai. Ne visi žino, kad yra du manevrai nuo ausų užgulimo:
- Valsalvos manevras: užčiaupkite burną ir užspauskite šnerves, stipriai iškvėpkite, bet neleiskite orui išeiti pro burną ar nosį;
- Toynbee manevras: užčiaupkite burną, užspauskite šnerves ir nurykite.
Jei ausyje nėra aktyvaus uždegimo, užsikimšimas išnyks akimirksniu. Ypač šie metodai tinka, jei ausis užkimšta oru, vandeniu, pilka arba po miego. Gydytojų teigimu, šie du manevrai yra beveik vienodai veiksmingi, todėl naudokite juos.
Ką daryti, jei peršalus užgulė ausis?
Ausų užgulimas peršalimo metu gali būti įvairus. Kartais jį lydi skausmas, dažniausiai gana aštrus, o kartais pacientas jaučia tik dėl slogos atsiradusius ausų užgulimo simptomus.
Pabandykite atverti Eustachijaus vamzdžius. Sąmoningas žiovulys, rijimas ar kramtomosios gumos kramtymas gali padėti atblokuoti ausis, ypač jei pagrindinė užsikimšimo priežastis nėra alergija ar infekcija.
Užgulta ausis, o vaistinė toli: kaip gydytis liaudiškomis priemonėmis
Pabandykite į užsikimšusią ausį įpilti mineralinio, alyvuogių ar kūdikių aliejaus, prieš tai jį pašildę. Įsitikinkite, kad aliejus nėra per karštas, išbandydami jį ant riešo. Palaikykite galvą pakreiptą 10-15 sekundžių.
Manipuliaciją kartokite kelis kartus per dieną 5 dienas, kol pajusite, kad užsikimšusi ausis išnyko.
Ausies užgulimas nepraeina kelias dienas? Gali būti, kad ausyje susiformavo vaško kamštis. Verta pabandyti plauti ausis. Tai pakankamai paprasta procedūra, kurią galima atlikti gydytojo kabinete, tačiau ją galima atlikti ir namuose, jei prieš tai vaškas buvo suminkštintas.
Uždėkite šiltą kompresą ant ausies arba bent 5-10 minučių palįskite po karštu dušu. Tai gali padėti garams prasiskverbti į ausies kanalą ir suteikti palengvėjimą.
Jei iš ausies teka nemalonaus kvapo skystis, skausmas nesiliauja, ausyje jaučiate triukšmą arba sparčiai prarandate klausą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Šių simptomų negalėsite įveikti savarankiškai.