Ar galite pakeisti miltelius šampūnu arba skystu muilu: to nesitikėjote

Kai baigiasi skalbimo milteliai ir reikia ką nors išskalbti, kyla įvairių minčių, kuo juos pakeisti.

Skalbti daiktus be miltelių – galima / nuotr. depositphotos.com

Tokia paprasta, iš pirmo žvilgsnio, užduotis kaip daiktų plovimas, kartais gali priblokšti net buvusias namų šeimininkes ir šeimininkus. Ypač jei po ranka nėra visiems jau pažįstamų skalbimo miltelių.

Beje, anksčiau papasakojome patarimų ir gudrybių, kuo galima skalbti daiktus, jei nėra miltelių.

Kaip skalbti daiktus skalbimo mašinoje

Skalbimo mašina leidžia skalbti daiktus be didelių pastangų ir laiko sąnaudų. Tam reikia skalbimo priemonės (skalbimo miltelių, gelio, kapsulių), nešvarių drabužių ir, tiesą sakant, pačios skalbyklės.

Prieš kraunant daiktus į skalbyklę, juos reikia surūšiuoti pagal spalvą ir audinio rūšį. Spalvoti drabužiai gali sudrėkti, todėl juos geriau skalbti atskirai nuo baltų. Atsižvelgiant į audinio sudėtį, reikės pasirinkti tinkamą skalbimo režimą.

Spalvoti daiktai gali išblukti, todėl skalbkite juos atskirai nuo baltų / nuotrauka depositphotos.comSpalvoti daiktai gali sušlapti, todėl skalbkite juos atskirai nuo baltų / nuotr. depositphotos.com

Į skalbimo mašiną įdėkite pasirinktą krūvą, supilkite / įpilkite skalbimo priemonės, pasirinkite režimą ir paleiskite. Laikmatis rodo, kiek laiko skalbimas truks, po to daiktus galima išimti ir pakabinti išdžiūti. Kai kurios skalbyklės turi džiovinimo režimą, tačiau atkreipkite dėmesį, kad ne visi audiniai „mėgsta” tokį apdorojimą ir gali sugesti – išstudijuokite ant drabužių esančias etiketes.

Beje, skalbimo priemonių nereikėtų pilti bet kur, o mes jau pasakojome, kodėl skalbyklėje yra 3 skyriai ir kur teisingai pilti miltelius.

Ar vietoj miltelių galima naudoti skystą muilą arba šampūną

Kai pritrūksta skalbimo miltelių, o rankos tiesiog „niežti” ką nors išskalbti, į galvą ateina įvairių išradingų (dažniau – ne) idėjų, pvz. pakeisti miltelius šampūnu. Tačiau to daryti nerekomenduojama, nes plaukų šampūno sudėtis skiriasi nuo miltelių, o jo medžiagos gali sugadinti jūsų daiktus. Be to, jis greičiausiai nesusidoros su nešvarumais. Ir kas tikrai draudžiama – pilti šampūną į skalbimo mašiną. Jis stipriai putoja, todėl skalbimo metu putų perteklius išsiverš iš kiekvieno plyšio ir užtvindys patalpą. Be to, yra didelė rizika sulaužyti pačią skalbimo mašiną.

Apskritai, dėl tų pačių priežasčių neplaukite vietoj miltelių naudokite skystą muilą. Jis gali mažiau putoti nei šampūnas, tačiau greičiausiai pakenks skalbimo mašinai. Ir skalbimo efektyvumas taip pat bus toks prastas. Tačiau jei daiktas iš anksto pamirkomas muilo tirpale, o paskui skalbiamas su milteliais arba geliu, rezultatas gali džiuginti.

Nepilkite šampūno į skalbimo mašiną - iš visur pasipils putos / nuotr. depositphotos.comNepilkite šampūno į skalbimo mašiną – iš visur pasipils putos / nuotr. depositphotos.com

Beje, dar vienas klausimas, kurį tikriausiai kada nors uždavėte sau – ar galima praustis tik su kondicionieriumi. Na, ne. Pirma, jo negalima naudoti su visų rūšių audiniais. Antra, kondicionieriaus ir miltelių užduotys visiškai skirtingos, o pirmasis visiškai nepadės atsikratyti nešvarumų. Vienintelis dalykas, kurį skalbimas be miltelių, bet su kondicionieriumi padarys, – atgaivins jūsų ir taip švarius rankšluosčius.

Kaip skalbti kūdikių drabužėlius be miltelių

Tokius daiktus galite skalbti taip pat, kaip ir visus kitus daiktus. Geriau naudoti vaikiškus skalbimo miltelius (juose yra mažiau agresyvių cheminių medžiagų ir alergenų), pasirinkti skalbimo režimą iki 40 minučių ir pageidautina dar kartą išskalauti.

Kūdikių drabužėliams skalbti yra specialių miltelių / nuotrauka depositphotos.comVaikų drabužiams skalbti yra specialių miltelių / nuotr. depositphotos.com

Apskritai skalbimas be miltelių mašinoje vadinamas „skalavimu”. Jį galima atlikti, tačiau dėmių taip galutinai neatsikratysite. Daugiausia šiek tiek atgaivinsite daiktus. Tačiau galite pabandyti vietoj skalbimo miltelių įpilti skalbiklio sodos, druskos arba garstyčių miltelių (ne medvilnei).

Apskritai galima skalbti be miltelių ir muilo, bet ar tikrai turite tokį ekstremalų ir skubų atvejį, kad tektų ieškoti alternatyvų? Bet kuriuo atveju turėtumėte perskaityti drabužių etiketes ir skalbimo priemonių (bei skalbimo mašinos) instrukcijas ir jų laikytis, kad drabužiai ilgai tarnautų, o skalbimo kokybė būtų aukšta.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Blog - Vaikų vasaros stovykla