Pirmiausia turėtumėte atsižvelgti į tai, kad ne visos buitinės valymo priemonės tinka namams, ypač uždaroms patalpoms.
Daugelis žmonių buitinę chemiją perka iš anksto, bet neatsižvelgia į ploviklių galiojimo laiką / nuotr. depositphotos.com
Buitinės chemijos priemonių yra kiekvienuose namuose, nes visi plauname indus, grindis, langus, klozetą ir skalbiame daiktus milteliais. Tačiau ne visi žino, kaip tinkamai laikyti buitinę chemiją vonios kambaryje. Pasirodo, yra keletas taisyklių.
Anksčiau Mes pasakojo, kodėl negalima išmesti tetinio popieriaus rankovių, o dabar siūlome sužinoti, kaip laikyti buitinę chemiją ir ar galima laikyti buitinę chemiją balkone. Pasirodo, ne visi laikosi buitinės chemijos naudojimo taisyklių. Ir tai gali baigtis labai blogai.
Kaip laikyti buitinę chemiją – pagrindinės taisyklės
Pirmiausia reikia atsižvelgti į tai, kad ne visos buitinės valymo priemonės tinka būstui, ypač uždarose patalpose. Todėl pirmoji taisyklė yra tokia. atidžiai perskaitykite instrukcijas prieš pirkdami buitinį gaminį. Jei cheminė medžiaga tinkama naudoti jūsų namuose ar bute, galite ją naudoti.
Kai gaminį parsinešate į namus, jokiu būdu neatplėškite etiketės. Ji visada turi būti ant buitinių cheminių medžiagų pakuotės. Jame rasite daug svarbios informacijos, pavyzdžiui, apie ploviklio temperatūrą ar galiojimo laiką. Etiketėje taip pat nurodoma, ką daryti, jei produktas pateko ant odos, į akis ar skrandį. Ši informacija gali išgelbėti jūsų gyvybę. Iš to sklandžiai išplaukia trečioji laikymo taisyklė – jei galvojate, į ką pilti skalbimo gelį, nedelsdami sustokite. Buitinės chemijos, net tokios „nekenksmingos” kaip indų ploviklis ar skalbiklis, niekada negalima pilti į indą. Gražūs stiklainiai ir buteliai ne visada skirti cheminėms medžiagoms laikyti.
Kaip laikyti buitinę chemiją vonios kambaryje arba virtuvėje
Šis klausimas vertas atskiro skyriaus. Visa esmė ta, kad, svarstydami, kur laikyti buitinę chemiją arba kur laikyti ploviklius, ne visi vadovaujasi pirma ir antra aprašytomis taisyklėmis. Atsakymą į šiuos klausimus rasite etiketėje!
Taip pat yra bendrųjų taisyklių:
- Skalbimo miltelių vonios kambaryje negalima laikyti atvirose talpyklose. Jie gali „sugerti” drėgmę ir prarasti savo savybes.
- Vonios kambaryje nepalikite ėsdinančių medžiagų – pavyzdžiui, chloro. Galite netyčia sumaišyti buteliukus.
- Visas buitines chemines medžiagas reikėtų laikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje – tiek virtuvėje, tiek vonios kambaryje. Turėkite atskiras lentynas, kurias galima užrakinti. Tai vienintelis būdas apsaugoti save ir vaikus nuo nelaimių.
Nepamirškite, kad kai kuriuos produktus reikia laikyti atokiau nuo šilumos šaltinių ar net tiesioginių saulės spindulių. Kai kurių buitinės chemijos produktų negalima palikti šaltyje arba šalia alkoholio turinčių medžiagų. Temperatūros sąlygos labai svarbios plovikliams.
Ar galite naudoti buitinę chemiją, kurios galiojimo laikas pasibaigęs
Daugelis žmonių buitinę chemiją perka iš anksto, tačiau neatsižvelgia į ploviklių galiojimo laiką. Vidutiniškai tokios cheminės medžiagos laikomos apie dvejus metus. O skalbimo milteliai neturėtų būti laikomi atidaryti ilgiau nei vienerius metus. Indų plovikliai laikomi apie 1-2 metus. Jei nežinote, ar galite plauti indus su priemonėmis, kurių galiojimo laikas pasibaigęs, bet spintelėje radote tokį egzempliorių, verta dar kartą perskaityti etiketę.