Po kiekvieno skalbimo jūsų rankšluosčiai tampa vis labiau neatpažįstami? Sužinokite Mes, kaip išsaugoti rankšluosčių išvaizdą tiek skalbiant mašinoje, tiek rankomis.
Kodėl negalima skalbti rankšluosčių su daiktais – skaitykite Mes / depositphotos.com
Labai svarbu, kad vonios rankšluosčiai būtų minkšti ir gaivūs, kad išvengtumėte odos sudirginimo, įskaitant intymias vietas. Netinkamai išskalbti jie taps netinkami naudoti. Mes pasakoja, ar galite skalbti rankšluosčius su drabužiais ir kokiais režimais jie taps dar malonesni kūnui.
Anksčiau Mes rašė, kaip skalbti rankšluosčius nuo įsisenėjusių nešvarumų.
Kodėl negalima skalbti rankšluosčių su daiktais – dažniausios klaidos
Rankšluosčių skalbimas, tiesą sakant, reikalauja nemažai įgūdžių, ypač kai jie yra balti arba šviesios spalvos. Kartu ne visada aišku, ar rankšluosčius galima skalbti su kitais daiktais, o jei taip – su kuo skalbti rankšluosčius ir ar galima skalbti rankšluosčius su apatiniais drabužiais.
Iš viso yra trys pagrindinės rankšluosčių skalbimo klaidos:
- Skalbdami su drabužiais, rankšluosčius užteršite dar labiau. Ar dažnai susimąstote, ar galite skalbti rankšluosčius su drabužiais? Tokia kaimynystė gali būti kenksminga, jei, pavyzdžiui, tai drabužiai, kuriuos dėvite eidami į lauką, arba virtuvės skudurai. Ankštame skalbyklės būgne bakterijos gali lengvai pereiti ant rankšluosčių, kuriuos naudojate intymioms kūno vietoms šluostyti. Vonios rankšluosčius galima skalbti kartu su apatiniais drabužiais.
- Actas jūsų rankšluosčius pavers švitriniu popieriumi. Jau buvo aptarta, kad bet kokio rankšluosčių skalbimo tikslas – išlaikyti rankšluosčius minkštus, tačiau biudžetiniai ingredientai, o ne visaverčiai milteliai, padarys juos standžius, todėl skalbdami rankšluosčius niekada nedėkite acto.
- Netinkamas džiovinimas rankšluosčius pavers nepatraukliais pakabais. Bet kurioje skalbykloje svarbu ne tik švara, bet ir daiktų išvaizda. Daugelis namų šeimininkių skuba tuoj pat pakabinti rankšluostį ant kabliuko, tačiau geriau palaukti, kol rankšluostis išdžius kaip ir kiti jūsų daiktai. Šiuo atveju, žinoma, labiausiai padės elektrinė džiovyklė. Po skalbimo nepalikite rankšluosčių drėgnose ir tamsiose vietose, nes jie pasidengs pelėsiu.
Praktikoje darome dar daugiau klaidų, tačiau svarbiausia – padaryti teisingas išvadas.
Patarimai, kaip tinkamai skalbti rankšluosčius – skalbimo mašina ir rankomis
Net patyrę mašinų naudotojai ne visada gali teisingai nustatyti, kaip skalbti rankšluosčius ir kokį režimą pasirinkti. Prieš pradėdami atidžiai išstudijuokite ant rankšluosčių esančios etiketės turinį. Dažnai nurodoma, kad tokio tipo daiktai turi būti skalbiami švelniai.
Vadovaukitės šiais nurodymais, kaip skalbti rankšluosčius skalbyklėje:
- įdėkite rankšluosčius į būgną, pasirūpinkite skalbimo milteliais ir kondicionieriumi;
- nustatykite rankšluosčių skalbimo režimą (spalvotiems) „medvilnė”;
- nustatykite 30-40 (kartais 60) laipsnių temperatūrą ir 500 (kai kuriais atvejais 800) apsisukimų sukimosi greitį. Naudingas įprotis: skalbdami rankšluosčius naudokite tinklinius maišelius, tada jie nesilies su būgnu ir nesibaigs bjauriai ištepti.
Atskirai pasakojame, kokiu režimu skalbti frotinį rankšluostį. Kadangi tai labai švelni medžiaga, ją skalbdami turėtumėte būti ypač atsargūs. Pavyzdžiui, atsižvelkite į tai, kad skalbimo miltelių kristalai įstrigs tarp rankšluosčio audinių (taigi, pridėkite jų minimaliai), o režimas su daugybe apsisukimų pavers jį skuduru. Tokiu atveju rekomenduojama naudoti režimą, kurio optimali temperatūra yra 30-40 laipsnių.
Daugelį taip pat domina, kaip plauti rankšluosčius rankomis. Tam paimkite gilų praustuvą arba naudokite vonią. Įdėkite rankšluosčius į šiltą vandenį, prieš tai papildomai suminkštinę vandenį skalbimo priemone. Palikite rankšluosčius mirkti ir įberkite druskos (ji padarys rankšluosčius purius).
Išskalbę rankšluosčius ir pakeitę vandenį. Procedūrą reikėtų pakartoti dar kartą, kad rezultatas būtų įtvirtintas. Tada pakabinkite rankšluosčius džiūti gryname ore arba ant šildomo džiovinimo stovo.