Vadovaukitės šiuo rodikliu ir pamirškite, kad ieškote būdų, kaip pašalinti pelėsį nuo namų sienų.
Normali temperatūra namuose – kokia ji turėtų būti / nuotr. depositphotos.com
Pelėsis namuose – ne tik kosmetinis defektas, bet ir nuolatinių alerginių reakcijų ir net apsinuodijimų šaltinis. Nesibaigiančios būdų, kaip pašalinti pelėsį nuo namų sienų, paieškos yra neįtikėtinai varginantis procesas. O priežasčių, dėl kurių namuose atsiranda pelėsis, yra daug – prasta ventiliacija, didelė drėgmė,… Kokia turėtų būti drėgmė ir temperatūra namuose, kad sienos nebūtų padengtos pelėsiu, pasakoja Mes.
O apie tai, kaip sumažinti drėgmę namuose ir bute, jau rašėme anksčiau.
Kokia temperatūra turėtų būti namuose žiemą ir vasarą, kad neliktų pelėsio
Komfortiška temperatūra namuose neabejotinai yra pasirinkimo reikalas, tačiau daugumai žmonių ji yra nuo +20 iki +22 °C. Žiemą centrinį šildymą naudojančių mūsų namuose auksinis standartas yra 18-20 °C (šiemet dėl priverstinio energijos išteklių taupymo buvo dviem laipsniais šalčiau). Tokia temperatūra yra komfortiška ne tik žmonėms, bet ir pelėsiui, kuris gali augti esant įvairiai temperatūrai – nuo +5 iki +38 °C. Atsižvelgiant į tai, kyla klausimas: kodėl pelėsis neužpuola visų?
Paslaptis ta, kad vien tinkamos temperatūros nepakanka, kad pelėsių sporos, kurių visada yra ore, pradėtų augti. Svarbiausias vaidmuo tenka drėgmei. Ji gali padidėti dėl staigių temperatūros svyravimų. Pavyzdžiui, jei šiltas ir drėgnas oras iš lauko patenka į šaltą patalpą ir liečiasi su vėsiu paviršiumi, pavyzdžiui, langu ar siena, gali susidaryti kondensatas. O drėgmė – tai aplinka, palanki pelėsiui augti.
Kontroliuokite temperatūrą ir drėgmę namuose, ypač užtikrindami tinkamą vėdinimą, ir tikimybė, kad teks nepaliaujamai kovoti su pelėsiu, sumažės beveik iki nulio.
Ką daryti, kad namuose palaikytumėte normalią temperatūrą – paprasti patarimai
Keletas paprastų dalykų, kuriuos galite padaryti, kad išvengtumėte temperatūros šuolių:
- Izoliuokite namus ir pašalinkite durų bei langų tarpus;
- naudokite užuolaidas ir žaliuzes;
- naudokite ventiliatorius (tiek žiemą, tiek vasarą).
Imdamiesi šių veiksmų, galėsite palaikyti namuose komfortišką temperatūrą ištisus metus ir taip užkirsti kelią pelėsio atsiradimui.